Të gjitha lajmet

COPPA ITALIA

Hysaj zëvendësues, Napoli arrin çerekfinalen

Napoli feston/ Foto: SSC Napoli Official

Hysaj zëvendësues, Napoli arrin çerekfinalen

11 Janar, 2017 @0:01

Napoli ka kaluar pa shumë telashe në çerekfinale të Kupës së Italisë sonte, pasi që mposhti Spezian në shtëpi me rezultat bindës, 3-1.

Në fakt, Napoli u këndell në pjesë të dytë të ndeshjes, pasi që rivali nga Serie B i bëri ballë në pjesë të parë të ndeshjes, 1-1.

Emanuele Giaccherini dhe Manolo Gabbiandini shënuan në pjesë të dytë për t’ia dhënë fitoren napolitanëve.

Mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj, luajti si zëvendësues në këtë ndeshje, kur u fut në minutën e 78-të të ndeshjes nga trajneri Maurizio Sarri, për të zëvendësuar kroatin Ivan Strinic.

Rezultati

Në çerekfinale të Kupës së Italisë, Napoli do të luajë me fituesin e ndeshjes së nesërme (11 janar 2017) Fiorentina - Chievo.

Kjo ndeshje çerekfinale është paraparë të zhvillohet më 24 janar 2017 në ora 20e45.

COPA DEL REY

5 gola në pjesë të dytë, Atletico mposhtet, por kualifikohet

Antoine Griezmann, duke festuar/ Foto: Atletico Madrid Official

10 Janar, 2017 @23:45

Skuadra e Diego Simeones ka qenë larg vetëm një goli të pranuar...

MORGAN SCHNEIDERLIN

United shet Schneiderlinin

Morgan Schneiderlin (Francë) në duel me Bekim Balajn (Shqipëri) gjatë miqësores Franca-Shqipëria.

10 Janar, 2017 @23:34

Manchester United ka arritur marrëveshje me ekipin e kaltër nga...

EFL CUP

9 radhazi, United afër finales

10 Janar, 2017 @22:56

Me rezultat 2-0 është mbyllur ndeshja e parë gjysmëfinale e EFL...

DONIS AVDIJAJ

Avdijaj titullar në miqësore me Schalken

10 Janar, 2017 @21:15

Talenti nga Kosova, Donis Avdijaj, ka filluar të ketë minutazh të...

GJELBRIM TAIPI

Taipi mbetet i lirë, shpreson në ditë më të mira

10 Janar, 2017 @19:06

Mesfushori shqiptar nga Bujanoci, Gjelbrim Taipi, më në fund e ka...

TRANSFER

Bujar Rama kalon te Trepça ‘89

10 Janar, 2017 @18:53

Mesfushori mitrovicas, Bujar Rama, është lojtari më i ri i...

GJILANI

Bora s’e ndal fillimin e stërvitjeve të Gjilanit

10 Janar, 2017 @18:47

Skuadra e Gjilanit sot në kushte të vështira ka zhvilluar seancën...

BUNDESLIGA

Mavraj në garë për mbrojtësin më të mirë

10 Janar, 2017 @18:38

Mërgim Mavraj është në garë për mbrojtësin më të në...

AMIR ABRASHI

Lajm i mirë nga Abrashi

10 Janar, 2017 @18:28

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, ka marr lajm të...

AGON MEHMETI

Mehmeti në stërvitjen e parë me Gençlerbirligin

10 Janar, 2017 @18:18

Sulmuesi kosovar, Agon Mehmeti, sot ka zhvilluar seancën e parë...

SHQIP NË BOTË

Ndeshja e Serie A-së me dy kapitenë shqiptar

Përparim Hetemaj, kapiteni i Chievos, gjatë ndeshjes së sotme ndaj Pescaras

26 Shkurt, 2017 @20:01

Një e veçantë ka ndodhur sot në Serie A, përkatësisht në...

JUVENTUS-EMPOLI

E shtata me radhë, Juve e pandalshme

25 Shkurt, 2017 @22:33

Juventus ka vazhduar me formën e mirë në Serie A dhe ka shënuar...

DUELI SHQIP NË ITALI

Etrit Berisha mban portën e sigurt edhe ndaj Napolit të Hysajt

25 Shkurt, 2017 @20:26

Në duelin e pasdites së vonshme ndërmjet Napolit dhe Atalantës,...

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

20 Shkurt, 2017 @18:17

Skuadra e xhiros nga top ligat evropiane sipas Borozani.com duket...

DANIEL ALVES

Shpërthen ndaj drejtuesve të Barçës dhe mediave

20 Shkurt, 2017 @15:23

Futbollisti aktual i Juventusit, Dani Alves, ka shpërthyer në një...

Të gjitha lajmet nga Serie A