Të gjitha lajmet

PATRICK COLE

I huaji i tretë, zyrtarizohet te Sigal Prishtina

I huaji i tretë, zyrtarizohet te Sigal Prishtina

13 Korrik, 2017 @12:51

Amerikani që mund të luajë në pozitat një dhe dy, Patrick Cole, është përforcim i fundit i Sigal Prishtinës, ka bërë të ditur sot ekipi bardhekaltër.

Basketbollisti 23 vjeçar që ka qenë pjesë e North Carolina CentralNCAA me mesatare prej 19.3 pikëve për ndeshje, 5.6 asistimeve dhe 7 kërcimeve, pritet t’i ndihmojë Sigal Prishtinës në rrugëtimin debutues të tyre në Basketball Champions League këtë stinor.

Sigal Prishtina, kështu pas trajnerit, ka zyrtarizuar edhe përforcimin e katërt nga këndi i lojtarëve në total, tre prej të cilëve të huaj, për stinorin e ri.

Sigal Prishtina në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve të basketbollit do të ndeshet me kampionin e Bellorusisë, Tsmoki Minsk.

ADRIEN MOERMAN

Prej Darussafakas te Barcelona

12 Korrik, 2017 @15:39

Skuadra e Barcelonës ka vazhduar me përforcime para stinorit të...

LEGJENDA E BASKETBOLLIT

Jordan dëshiron të blejë edhe një skuadër

12 Korrik, 2017 @15:20

Legjenda e basketbollit modern, Michael Jordan, përveç Charlotte...

JOSH ADAMS

Adams nënshkruan me Efesin

12 Korrik, 2017 @13:13

Playmakeri Josh Adams, është anëtar më i ri i Anadolu Efesit të...

EKIP I RI PËR TURKUN E TALENTUAR

Cedi Osman te nënkampioni i NBA-së

12 Korrik, 2017 @13:01

Basketbollisti turk, Cedi Osman, ka arritur marrëveshje me...

JEFF TAYLOR

Real Madrid vazhdon me Taylorin

12 Korrik, 2017 @9:54

Aloja amerikane Jeffery Taylor, ka vazhduar edhe për dy stinorë të...

NGA MAGIC TE CAVS

Cavs zyrtarizon Greenin

12 Korrik, 2017 @8:34

Nënkampioni i NBA-së, Cleveland Cavaliers, ka zyrtarizuar në...

QENDRA E KOSOVËS

Sinani pret të kthehet pas 1 muaji

11 Korrik, 2017 @15:35

Qendra e reprezentacionit të Kosovës, Gazmend Sinani, që nuk do...

RAUNDI III I BASKETBALL CL

Rruga e Prishtinës, kryqëzohet me kampionin e FIBA Europe Cup

11 Korrik, 2017 @14:33

Stinori i rregullt për Sigal Prishtinën në Ligën e Kampionëve...

RAUNDI II I BASKETBALL CL

Ky është rivali potencial i raundit të dytë për Sigal Prishtinën

11 Korrik, 2017 @14:21

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin potencial edhe për raundin...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Sigal Prishtina mësoi rivalin

11 Korrik, 2017 @14:06

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarin e parë në raundin...

EKSKLUZIVE

Trajneri i Kerasanit tregon çelësin e fitores

Dritëro Sefaja, trajner i Kerasan Prishtinës/ Foto: KBPrishtina/Facebook

26 Tetor, 2017 @13:35

Kerasan Prishtina ka arritur një fitore të madhe dje në Gjakovë,...

PARA NDESHJES BOREA - TREPÇA

Debutimi i dyshes amerikane, Trepça për ringjallje në Pejë

26 Tetor, 2017 @10:30

Pas 4 humbjeve në 4 ndeshjet e para, skuadra e Trepçës fitoren e...

SIGALPRISHTINA-KHIMIK

Sigal Prishtina lidere e Grupit G

Foto: fibaeuropecup

25 Tetor, 2017 @22:12

Sigal Prishtina ka shënuar edhe fitoren e dytë me radhë në FIBA...

RAHOVECI-KERASAN

Kerasani me vendorë, befason Rahovecin

Festa e Kerasanit pas fitores/ BOROZANI/ L. D.

25 Tetor, 2017 @19:06

Ekipi i Kerasan Prishtinës ka arritur që të befasojë Rahovecin...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Kerasan Prishtina

BOROZANI/ A.P

25 Tetor, 2017 @16:59

Janë publikuar pesëshet startuese të Rahovecit dhe të Kerasan...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga