Të gjitha lajmet

MIAMI OPEN

I pandalshmi Federer, triumfon edhe në Miami

I pandalshmi Federer, triumfon edhe në Miami

2 Prill, 2017 @21:09

Roger Federer 6 6
Rafael Nadal 3 4

Për të katërten herë me radhë, Roger Federer e ka mposhtur spanjollin Rafael Nadal, për ta fituar kështu titullin e Miami Open.

Zvicrani Federer ndeshjen e mbylli me rezultat 2-0 në sete (6-3, 6-4), ndërsa triumfi i sotëm në ‘Miami Open’ nënkupton që Federer tashmë ka triumfuar rresht në tre turnetë Masters (Australian Open, Indian Wells dhe Miami Open).

Kjo është hera e dytë në karrierë që Federer i fiton të tre turnetë radhazi. Herën e parë kjo kishte ndodhur në vitin 2006.

Ky ishte trofeu i 26 Masters në karrierë për Fed, duke e vazhduar edhe më tutje ‘betonimin’ si teniseri më i mirë i të gjitha kohërave.

RACING

Mbi 60 mijë euro investime, synon titullin

30 Mars, 2017 @9:06

Kosova në shtator mund të ketë një kampion evropian në...

VOLEJBOLL

Drita, fituese e Kupës së Kosovës

29 Mars, 2017 @18:22

Klubi i volejbollit Drita është fitues i Kupës së Kosovës në...

PUSHTIMI I MAJES SË BOTËS

Alpinistët kosovarë arrijnë në Nepal

28 Mars, 2017 @14:19

Dy alpinistët kosovarë që u nisën mbrëmë për në Nepal, kanë...

GJIRO OPEN 2017

Celina fitues i Gjiro Open 2017

Fituesit e garës Gjiro Open 2017/ FOTO: Alket Islami/ Facebook

28 Mars, 2017 @12:53

Paragllajdisti kosovar, Ardall Celina, është fitues i garës Gjiro...

PARAGLLAJD

Kosova me 4 pilotë në Botërorin e Paragllajdizmit

REUTERS/Arkiv

28 Mars, 2017 @12:39

Kosova arriti me sukses të kualifikohet dhe do të përfaqësohet me...

TOP 8

Çerekfinalet e Kupës, nesër dhe pasnesër

28 Mars, 2017 @8:44

Pas shortit të tërhequr javën e shkuar në zyret e FHK-së janë...

ZHVILLIMI

Ferizaji, qyteti i hendbollit!

28 Mars, 2017 @8:34

Këto ditë kanë filluar aktivitetet për jetësimin e akademisë...

PARIS MASTERS 2017

Numri një i botës, u tërhoq nga Paris Masters

REUTERS/Arkiv

4 Nëntor, 2017 @11:25

Tenisti 31 vjeçar, Rafael Nadal, është tërhequr nga Paris...

TENIS

Nadal e mbyll si lider vitin 2017

1 Nëntor, 2017 @19:09

Fitorja e sotme ndaj Hyeon Chung në raundin e dytë të Paris...

SHANGHAI MASTERS

Federer mposht Nadalin për titullin e 94-t në karrierë

15 Tetor, 2017 @12:01

Vazhdon forma e mirë e Roger Federer në vitin 2017. Teniseri...

CHINA OPEN

Nadal fiton China Open, titulli i gjashtë i vitit

Foto: China Open

8 Tetor, 2017 @15:24

Për të dytën herë në karrierë dhe për të parën herë që nga...

TURNEU I KATEGORIVE TË REJA

Dihen fituesit te tenistet dhe teniserët e rinj në turneun e Prizrenit

Foto: FTK

18 Shtator, 2017 @12:09

Në organizim të klubit të tenisit “Prizreni” u mbajt turneu i...

Të gjitha lajmet nga Tenis