Të gjitha lajmet

ATLETICO - LEICESTER

I zakonshmi Griezmann, fitore minimale e Atleticos

I zakonshmi Griezmann, fitore minimale e Atleticos

12 Prill, 2017 @21:51

Atletico Madrid
Leicester City
Atletico Madrid 1 : 0 Leicester City
A.Griezmann (P) 28'

Estadio Vicente Calderon

Një gol i të zakonshmit Griezmann doli të ishte i mjaftueshëm që Atletico ta mbyll me fitore takimin e luajtur ndaj kampionit në fuqi të Anglisë në çerekfinalen e parë mes këtyre dy skuadrave që u luajt në ‘Vicente Calderon’.

Edhe pse goli erdhi nga një penallti tejet e dyshimtë, Atletico ishte skuadër më e mirë gjatë gjithë takimit, duke mos e lejuar as edhe një goditje të vetme në portë nga mysafirët anglezë dhe duke dëshmuar edhe një herë që është një ‘arrë’ tejet e fortë në shtëpi.

Pavarësisht dominimit dhe plot rasteve të krijuara, ndeshja u mbyll me vetëm 1 gol të shënuar, që lë të hapur gjithçka për ndeshjen e kthimit në Angli pas 1 jave.


Atletico Madrid vs Leicester City 1-0 - All… by gashiylli223

DORTMUND - MONACO

Fitore e madhe, Monaco i afrohet gjysmëfinales

12 Prill, 2017 @19:36

Takimi që u desh të luhej mbrëmë, por që u detyrua të shtyhej...

ATLETICO - LEICESTER

Atletico vs. Leicester, konfirmohen skuadrat startuese

12 Prill, 2017 @18:47

Një orë para ndeshjes, janë bërë të ditura skuadrat startuese...

BAYERN - REAL MADRID

Publikohen formacionet, mungon Lewandowski

12 Prill, 2017 @18:42

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet zyrtare të...

PJESA E PARË: DORTMUND-MONACO

Monaco avancon thellë ndaj Dortmundit

12 Prill, 2017 @18:33

Skuadra e Monacos po vazhdon me lojëra të mira edhe në Ligë të...

KINGSLEY COMAN

Vazhdon edhe Coman

Foto: bayern.de

21 Dhjetor, 2017 @21:55

Bayern pas zyrtarizimit të sulmuesit Sandro Wagner sot, ka bërë...

PAS SHORTIT

Çiftet e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

11 Dhjetor, 2017 @12:16

Në këto momente ka përfunduar shorti i 1/8 së finales në Ligë...

BORUSSIA DORTMUND

Shkarkohet Bosz

Foto: eurosport/getty

10 Dhjetor, 2017 @13:26

Seria e rezultateve të dobëta si në Bundesligë ashtu edhe në...

UEFA ALL COMPETITIONS TOP SCORERS

Pas Cristianos, lojtari i Liburnit te TOP shënuesit e UEFAs

Halim Selmanaj, i dyti në krejt garat e UEFAs për vitin 2017 për golat e shënuara/ Foto: FCDifferdange

8 Dhjetor, 2017 @13:53

Duket e pabesueshme, por në një artikull në faqen zyrtare të...

SHORTI I CHAMPIONSLEAGUE

Data dhe ora e shortit në Ligë të Kampionëve

Foto: uefa.com

8 Dhjetor, 2017 @13:31

UEFA ka bërë të ditur sot se shorti i 1/16 së finales së Ligës...

Të gjitha lajmet nga Champions League