Të gjitha lajmet

SHKËNDIJA - SHERIFF

Ibraimi me magjinë e tij, Shkëndija triumfon

Foto: KFShkendija/fb

Ibraimi me magjinë e tij, Shkëndija triumfon

24 Korrik, 2018 @21:31

Shkëndija ka shënuar fitore në përballjen e parë të rrethit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve, ndaj kampionit të Molldavisë, Sheriff Tiraspol, 1-0.

Ka mjaftuar një magji e Besart Ibraimit nga gjuajtja e lirë (24’, 1-0)në pjesë të parë të ndeshjes për të përcaktuar fituesin në këtë përballje, ndërsa Shkëndija tash merr avantazh të konsiderueshëm para përballjes së radhës që luhet javën që vjen në Tiraspol.

Tetovarët tashmë vetëm nuk duhet të humbasin dhe me çfarëdo barazimi do të shkojnë tutje në rrethin e tretë kualifikues të Ligës së Kampionëve në javën që vjen (31 korrik, 19:00).

Për Shkëndijën sot luajti edhe Shqiprim Taipi, të cilit i skadoi huazimi në Prishtinë dhe iu kthye radhëve të kuqezinjëve.

ZYRTARE

Malcom, zyrtarisht i Barcelonës

Foto: FC Barcelona

24 Korrik, 2018 @18:08

Edhe pse dje Roma e zyrtarizoi arritjen e marrëveshjes për...

POZHARANI

7 përforcime nga Vllaznia

BOROZANI/ Arkiv

23 Korrik, 2018 @18:05

Vllaznia e Pozharanit, pak më parë i zyrtarizoi 7 lojtarë që do...

MEDIA TALK

Wolves para kreatorit portugez

REUTERS/Arkiv

23 Korrik, 2018 @14:20

Skuadra e ritkhyer në Premier Ligë të Anglisë këtë stinor,...

PARMA

Parma shpëton, nis me minus pikë

23 Korrik, 2018 @13:42

Pas sigurimit të Serie A-së, Parma rrezikoi rënien nga Federata...

SHORTI I EUROPA LIGËS

Drita kupton rivalin e radhës

23 Korrik, 2018 @12:54

Skuadra e Dritës, që pas eliminimit nga Liga e Kampionëve do të...

FISHEKZJARRËT

Prishtina dënohet nga UEFA

Foto: prishtinafc.com

23 Korrik, 2018 @11:54

Skuadra e Prishtinës për të dytin vit me radhë është dënuar...

EMRI I STADIUMIT

Stadiumi po merr emrin

BOROZANI/ G. P.

23 Korrik, 2018 @11:45

Në këto çaste stadiumi i rinovauar i Prishtinës po merr emrin e...

ROUND III MATCHES

Kukësi e Shkëndija mësojnë rivalët potencial

23 Korrik, 2018 @11:39

Në zyret e UEFA-së sot është hedhur shorti i rrethit të tretë...

NË RADAR

Barça ngrit ofertën për Willianin

22 Korrik, 2018 @14:44

Tashmë mediat kanë raportuar për ngritje të ofertës së...

ROUND III MATCHES

Kukësi e Shkëndija mësojnë rivalët potencial

23 Korrik, 2018 @11:39

Në zyret e UEFA-së sot është hedhur shorti i rrethit të tretë...

EUROPA LEAGUE

Drita vazhdon rrugën në Europa League

18 Korrik, 2018 @10:26

Pas eliminimint nga Champions League, duke u mposhtur nga skuadra e...

DREJTËSIA NË NDESHJE

Malmo-Drita, me referë nga Luksemburgu

Foto: malmo official/fb

16 Korrik, 2018 @10:07

Skuadra e Dritës, që po garon në fazën e parë kualifikuese të...

CHAMPIONS LEAGUE: DRITA - MALMO

Kampioni i Suedisë, i fortë për Dritën

10 Korrik, 2018 @21:31

Skuadra gjilanase Drita, në ndeshjen kundër Malmös pësoi me...

CHAMPIONS LEAGUE

5hkëndija show, pranë kualifikimit

Foto: kf Shkëndija

10 Korrik, 2018 @21:00

Shkëndija duke e mposhtur kundërshtarin The New Saints me rezultat...

Të gjitha lajmet nga Champions League