Të gjitha lajmet

ELVAN ILJAZI

Iljazi kthehet te Bashkimi

BOROZANI/ E. D.

Iljazi kthehet te Bashkimi

9 Shtator, 2018 @16:01

Basketbollisti i dikurshëm i Bashkimit dhe i RTV 21, pas një aventure në Turqi, i është rikthyer ekipit të Bashkimit të Prizrenit.

Kampioni i Superligës ka bërë të ditur se ka rikthyer në radhët e veta alon Elvan Iljazi, i cili këtë stinor do të veshë fanellën portokall e zi të Bashkimit.

Në stinorin e kaluar Iljazi ka pasur mesatare prej 3 pikëve, 1.3 kërcimi dhe 10 minuta për ndeshje në ekipin e Erzurumit, ndërsa në stinorin 2016/17 si pjesë e Çankiri Demirspor ka luajtur me mesatare gati të njejtë.

ORARI I NDESHJEVE

Bashkimi ka emëruar trajner Krunoslav Krajnovic nga Kroacia, ndërsa Iljazi është përforcimi i radhës në ekip, si rikthim.

Ekipi kampion nga Prizreni, që për herë të parë në histori të klubit ngriti trofeun e kampionit të Kosovës do t’ia nis stinorit 2018/19 në përballje ndaj Yllit në Sezai Surroi të Prizrenit.

Mirëpo, para kësaj, ekipi do të përballet me nënkampionin dhe fituesin e Kupës, Prishtina, në përballjen e Superkupës së Kosovës.

KAMPIONI

Karanezi e Peci te Bashkimi

9 Shtator, 2018 @14:40

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi,...

PAS AMERIKANËVE dhe SIMONOVSKIT

Mungesë e radhës te Maqedonia para ndeshjes ndaj Kosovës

9 Shtator, 2018 @14:29

Reprezentacionit të Maqedonisë në basketboll, që do të jetë...

VENDIMI I BORDIT

FBK nuk lëviz nga kërkesa e KB Peja

8 Shtator, 2018 @19:28

Edhepse kërkesa e fundit e KB Peja nuk është bërë e ditur, FBK...

TREPÇA

KB Trepça konfirmon trajnerin dhe vendorët për sezonin e ri

8 Shtator, 2018 @15:26

Pas njoftimit me përforcimin nga Amerika, klubi basketbollistik...

ZYRTARE

Urim Zenelaj te KB Prizreni

BOROZANI

8 Shtator, 2018 @15:19

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi i Prizrenit ka...

BOREA

Beq Kovaçi kthehet te Borea

BOROZANI / A.P

7 Shtator, 2018 @18:29

Basketbollisti pejan, Beq Kovaçi, mbeti në Pejë, por ndërroi...

MUSAB MALA

Mitrovicasi te Lipjani

7 Shtator, 2018 @15:16

Basketbollisti mitrovicas, Musab Mala, stinorin 2018/19 do ta kalojë...

ALTIN GASHI

Edhe një i ri drejt SHBA-së

BOROZANI/ A. P.

7 Shtator, 2018 @15:14

Basketbollisti i ri i Bashkimit, Altin Gashi, po merr rrugë drejt...

DESMOND GATTIS

Trepça zyrtarizon amerikanin Gattis

7 Shtator, 2018 @14:01

Klubi basketbollistik Trepça, ka arritur marrëveshje me...

FISNIK JUNIKU

Vazhdon me Lipjanin

FOTO: BOROZANI/ A.P

7 Shtator, 2018 @12:52

Njëri ndër lojtarët kyç në suksesin historik të Lipjanit,...

KOSOVA U18

Lista ngushtohet në 16 lojtarë

Ibrahim Karabeg, përzgjedhës i Kosovës U18/ Foto: FBK

6 Korrik, 2018 @14:30

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar...

FEDERATA E BASKETBOLLIT

Nesër nis kampi nacional

BOROZANI/A. P.

1 Korrik, 2018 @8:00

Të hënën do të filloj Kampi Nacional i Federatës së...

TURNE U12

Turneu Dervish Agaj, nis nesër

Posteri zyrtar i turneut.

28 Qershor, 2018 @12:16

Nga nesër nis turneu në kujtim të ish-trajnerit të Bashkimit,...

INTERNATIONAL SATELLITE

Turne streetballi më 23 qershor

11 Qershor, 2018 @13:47

Me datën 23-24 qershor, do të mbahet turneu i streetballit 3x3 në...

RED BULL REIGN - NATIONAL FINALS

Che Bar në Washington

Foto: RBReign/KS

28 Maj, 2018 @16:34

Skuadra e Che Barit ka shënuar fitore 7-4 në finalen kombëtare të...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë