Të gjitha lajmet

PAS NDESHJES

Imer Tahiri: Fitorja na hapi rrugët për Play Off

BOROZANI/ Arkiv

Imer Tahiri: Fitorja na hapi rrugët për Play Off

15 Shkurt, 2018 @23:39

Njëri ndër lojtarët kryesor në ndeshjen kundër Rahovecit, Imer Tahiri, në një bisedë me Borozani.com ka thënë se kjo fitore ishte e rëndësishme për ta.

Sonte kemi zhvilluar një lojë shumë të mirë prej fillimit deri në fund. E kemi kontrolluar lojën dhe rezultatin, me përjashtim të çerekut të katërt, në të cilin luajtëm më dobët në mbrojtje dhe u relaksuam shumë, pas epërsisë prej 19 pikëve që e patëm pas 3 çerekëve. Kjo fitore na ka hapur përsëri rrugët për të luftuar për Play Off”, ka thënë Imeri për Borozani.com.

TABELA AKTUALE / SUPERLIGA

Imer Tahiri në këtë ndeshje ka shkëlqyer me 22 pikë, 4 kërcime, 2 topa të vjedhur dhe me një asistim, derisa Trepça gjendet aktualisht në pozitën e pestë.

VALON BUNJAKU

Super Bunjaku, triple-double për 22 minuta lojë

15 Shkurt, 2018 @22:53

Playmakeri i ri i Sigal Prishtinës dhe reprezentuesi i shpresave të...

PRISHTINA - BOREA

20-0, Prishtina vazhdon serinë

15 Shkurt, 2018 @21:15

Vazhdon forma perfekte e Sigal Prishtinës në Superligë! Kampioni...

YLLI - PEJA

Fitore për vendin e tretë

Foto: Korniza

15 Shkurt, 2018 @20:33

Pa shumë probleme, skuadra e Yllit ka shënuar fitore në takimin e...

KERASANI - BASHKIMI

E pesta me radhë për Bashkimin

BOROZANI / A.P

15 Shkurt, 2018 @20:25

Pas fitores në BIBL ndaj Ibrit të Rozhajës, skuadra e Bashkimit ka...

PRISHTINA - BOREA

Prishtina +8 pas 20 minutave

BOROZANI / ARKIV

15 Shkurt, 2018 @20:15

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, Prishtina udhëheq +8 pikë ndaj...

TREPÇA - RAHOVECI

Trepça mposht Rahovecin, shpreson Play Off-in

15 Shkurt, 2018 @19:56

Me rezultat 84-78 është mbyllur dueli i parë i natës së sotme...

KERASANI - BASHKIMI

P1: Bashkimi +20

BOROZANI / ARKIV

15 Shkurt, 2018 @19:41

Me rezultat 24-44 u mbyll pjesa e parë mes Kerasanit dhe Bashkimit,...

YLLI - PEJA

Epërsi e Yllit pas 20 minutave

BOROZANI / ARKIV

15 Shkurt, 2018 @19:38

Pas 20 minutave lojë në Therandë, rezultati shënon 58-39 në të...

TERMINET E NDESHJEVE

Në fundjavë nis edhe Superliga U18

15 Shkurt, 2018 @14:53

Këtë fundjavë nis Superliga U18 e Kosovës në basketboll pjesën...

ORARI I NDESHJEVE

Orari i xhiros XI në Ligën e Femrave

BOROZANI / Arkiv

15 Shkurt, 2018 @10:56

Java e XI në Ligën e Femrave do të fillojë të shtunën me...

DUELET LUHEN SOT

Rahoveci në mbrojtje të pozitës së tretë

15 Shkurt, 2018 @10:50

Superliga e Kosovës vazhdon me ndeshjet e xhiros XX sot, kur luhen...

SUPERLIGA PLAYOUT

Borea mëson rivalin për PlayOut

25 Prill, 2018 @21:10

Pas fitores së titullit kampionit nga Lipjani në Ligë të Parë,...

SEMIFINALS GAME 1: PRI - YLL

Çereku i dytë i fuqishëm, ia sjell fitoren Prishtinës

Foto: KBPrishtina/fb

25 Prill, 2018 @20:28

Ka filluar Play-Offi i Superligës së Kosovës, ndërsa kampioni...

GJOBAT NGA KOMISIONI

950€ gjoba nga xhiroja e fundit

24 Prill, 2018 @9:07

Xhiroja e fundit e stinorit të rregullt, përkundër se vetëm një...

NGA INFORMATORI NR. 28

Ylli grumbulloi më së shumti shikues

24 Prill, 2018 @9:02

Raporti i fundit i pjesës së rregullt të stinorit të Superligës,...

PLAY OFF: SUPERLIGA

Play Off-i në Superligë, orari dhe sistemi i ndeshjeve

BOROZANI

23 Prill, 2018 @19:12

Pas përfundimit të sezonit të rregullt, janë caktuar datat për...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga