Të gjitha lajmet

LAZIO-MILAN

Immobile hat-trick, Lazio njofton Milanin me humbje të thellë

Immobile hat-trick, Lazio njofton Milanin me humbje të thellë

10 Shtator, 2017 @17:56

Lazio
Milan
Lazio 4 : 1 Milan
C. Immobile (PG) 38', 43', 48', Luis Alberto 49' 56' R. Montolivo

Stadiumi: Olimpico, Romë

Me rezultat të thellë 4-1 ka përfunduar takimi mes Lazios dhe Milanit, rezultat i cili bën që Milani ta pësojë humbjen e parë sezonale.

Me një Immobile në super formë, Lazio u tregua skuadër më e mirë se Milani në çdo aspekt, ndërsa e tëra çfarë bëri skuadra rossonere ishte një gol i Montolivos kur ndeshja veçse ishte e mbyllur.

TABELA AKTUALE SERIE A

Si zakonisht, startues për Lazion sot ishte Thomas Strakosha, portieri i Kombëtares Shqiptare, i cili nuk kishte shumë punë në këtë takim.

INTER-SPAL

Icardi-Perisic mbajnë Interin perfekt

10 Shtator, 2017 @15:28

Dyshja në formë e neroazzurrëve, Mauro Icardi dhe Ivan Perisic,...

LAZIO - MILAN

Megjithatë ndeshja zhvillohet

10 Shtator, 2017 @13:56

Edhe pse fillimisht u vendos që ndeshja të mos zhvillohet sot, me...

SHQIP

Arbër Zeneli me supergol ndaj PSV-së

10 Shtator, 2017 @12:41

Në takimin e parë të ditës në Eredivisien holandeze, Arbër...

SERIE A

Konfirmohet: Shtyhet ndeshja Lazio-Milan

Foto: football-italia.net

10 Shtator, 2017 @12:15

Për shkak të kushteve të vështira atmosferike, me shiun që ka...

BARCELONA - ESPANYOL

Barca s’gabon, +4 ndaj Realit

9 Shtator, 2017 @22:39

Një hat-trick i Messit dhe nga një gol nga Pique e Suarez ishin më...

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Shkëmbi: Ndeshje e dobët nga ne, gabuam kur nuk duhej

Foto: BOROZANI

9 Shtator, 2017 @22:28

Pas humbjes së dytë sezonale me Lirinë, kjo ishte deklarata e...

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Dallku: Me rëndësi tri pikët, e përgëzoj skuadrën

Foto: BOROZANI

9 Shtator, 2017 @22:24

Përveç kryetrajnerit Thaqi, deklaratë për prishtinafc.com dha...

PAS NDESHJES PRISHTINA - LIRIA

Thaqi: E përgëzoj Dallkun, i kënaqur me fitoren

9 Shtator, 2017 @22:17

Pas fitores ndaj Lirisë, kjo është deklarata e Arsim Thaqit,...

SHQIP

Kololli shënon dhe mposht Baselin e Xhakës

9 Shtator, 2017 @21:44

Me rezultat 1-2 është mbyllur dueli mes Baselit të Taulant Xhakës...

SHQIP

Grezda mposht Hajdukun

9 Shtator, 2017 @21:41

Një gol i Eros Grezdës në minutën e tretë shtesë të ndeshjes...

ALARMI

Tre ndeshjet e radhës, vendimtare për Montellën

17 Tetor, 2017 @11:03

Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella, që humbi derbin e madh ndaj...

MASSIMO RASTELLI

Trajneri i parë që shkarkohet këtë stinor në Serie A

Foto: Sky/ Massimo Rastelli, trajneri i parë i shkarkuar në Serie A këtë stinor 2017/18.

17 Tetor, 2017 @10:32

Para pak çastesh, edhe zyrtarisht, përmes një komunikate për...

VERONA-BENEVENTO

Memushaj e Xhimshiti, mbeten pa fitore

Ledian Memushaj në akcion sonte/ Foto: Benevento Calcio

16 Tetor, 2017 @22:46

Dueli i sontëm i Serie A ka qenë derbi i fundit të klasifikimit...

INTER - MILAN

Super Icardi, Interi fiton Madonninën

15 Tetor, 2017 @22:45

Me të zakonshmin Mauro Icardi në super formë, skuadra e Interit ka...

ROMA - NAPOLI

Napoli fiton dhe forcon kreun

14 Tetor, 2017 @22:43

Një gol i Lorenzo Insignes në minutën e 20’ doli të ishte i...

Të gjitha lajmet nga Serie A