Të gjitha lajmet

BARCELONA

Iniesta - Barcelona, fundi i një epoke!

Iniesta - Barcelona, fundi i një epoke!

27 Prill, 2018 @14:30

Fundi i një epoke!

Pas 16 sezoneve me skuadrën e Barcelonës, Andres Iniesta, mesfushori legjendar i katalunasve, sot e ka konfirmuar largimin e tij nga kjo skuadër. Që nga fundi i këtij sezoni, Iniesta nuk do të jetë më pjesë e Barcelonës, ndërsa aventura e tij pritet të vazhdojë në një kontinent tjetër.

“Jam ky që jam falë Barcelonës dhe La Masias, prandaj i falënderohem të gjithëve për këtë. Nuk mund të luaj kundër Barcelonës, prandaj karriera ime do të vazhdojë në një kontinent tjetër, jo në Evropë.” - u shpreh Iniesta në konferencën e sotme për shtyp.

Për Barcelonën Iniesta i ka zhvilluar gjithsej 669 paraqitje, gjatë të cilave ka shënuar 57 gola dhe ka fituar 31 trofe të ndryshëm.

Për më tepër, Iniesta është një nga lojtarët e rrallë që ka fituar secilin titull të mundshëm si me klub e ashtu edhe me kombëtare, ndërsa për t’u veçuar është fakti që Don Andres është lojtari i vetëm në histori të futbollit që është shpallur “Lojtari i ndeshjes” në një finale të Botërorit, Evropianit dhe Ligës së Kampionëve.

EUROPA LEAGUE: 1/2

Dominim i pafrytshëm i Arsenalit, Griezmann ‘ndëshkon’

26 Prill, 2018 @22:05

Përkundër dominimit total dhe rasteve të panumërta për shënim,...

MARSEILLE - SALZBURG

Payet me asistime, afron Marseillein në finale

Foto: EuropaLeague/fb

26 Prill, 2018 @21:57

Mesfushori i reprezentacionit të Francës, Dimitri Payet ka asistuar...

MË 6 MAJ

Përcaktohet referi i El Clasicos

Foto: EstadioDeportivo via Google

26 Prill, 2018 @15:40

Dueli i radhës ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit zhvillohet...

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Caktohet stadiumi i finales së Kupës

BOROZANI/ E. D./Arkiv

26 Prill, 2018 @15:31

Përballja finale e Kupës së Kosovës në futboll, që do të vë...

CAKTOHEN DATAT

Barazhi i Superligës, në fund të majit

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

26 Prill, 2018 @15:24

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka përcaktuar sot datat e...

DËNOHEN TRAJNERËT PAS DERBIT

Batatina €1000, Isufi €300

Foto: KFLlapi/fb

26 Prill, 2018 @15:09

Janë gjobitur edhe trajnerët e dy ekipeve nga ndeshja derbi e...

MË 6 MAJ

Përcaktohet referi i El Clasicos

Foto: EstadioDeportivo via Google

26 Prill, 2018 @15:40

Dueli i radhës ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit zhvillohet...

COPA DEL REY: FINALJA

Barcelona deklason Sevillën dhe fiton Kupën e Mbretit

Foto: BBC

21 Prill, 2018 @22:18

Për herë të katërt rresht, skuadra e Barcelonës ka arritur ta...

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 Prill, 2018 @13:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu...

5 PËR VIKEND

5 ndeshje që vendosin

Graph. O. Kraja

14 Prill, 2018 @6:49

Pesë duele, njëra më interesante se tjetra. Nga të gjitha ligat...

BARCELONA-LEGANES

Barça barazon pamposhtshmërinë rekorde të elitës

Fotot: LaLiga/fb

7 Prill, 2018 @22:05

Lionel Messi ka shënuar hat-trick, derisa Barcelona ka barazuar...

Të gjitha lajmet nga La Liga