Të gjitha lajmet

LAZIO - INTER

Interi në Champions League!

Interi në Champions League!

20 May, 2018 @22:50

Lazio
Internazionale
Lazio 2 : 3 Internazionale
I.Perisic (AG) 9', F.Anderson 41' D.D'Ambrosio 29', M.Icardi (P) 78', M.Vecino 81'

Stadio Olimpico
Për herë të parë që nga sezoni 2011/2012, Interi do të jetë pjesëmarrës në Champions League sezonin e ardhshëm! Në ndeshjen vendimtare të sezonit, zikaltërit shënuan fitore 2-3 ndaj Lazios në Romë, për ta përmbyllur kështu sezonin në vendin e katërt dhe për t'u kualifikuar në Champions League. TABELA PËRFUNDIMTARE SERIE A Lazio i Strakoshës ishte dy herë në epërsi, mirëpo Interi nuk u dorëzua dhe përmbysi gjithçka, për ta shënuar kështu një fitore tejet të madhe, që e rikthen në garën më të madhe evropiane për klube pas 7 viteve. Përveç Interit, në Champions League nga Serie A do të shkojnë edhe Juventusi, Napoli e Roma, derisa Lazio me Milanin e Atalantan do ta përfaqësojnë Italinë në Europa League.

PRISHTINA - DRITA

Drita, kampione e Kosovës!

BOROZAN I/ Gent Polloshka

20 May, 2018 @18:01

Në ndeshjen vendimtare për titullin kampion, Prishtina dhe Drita...

PRISHTINA - DRITA

Prishtina vs. Drita, formacionet startuese

BOROZANI/ Gent Polloshka

20 May, 2018 @15:21

Me fillim nga ora 16:00, Prishtina e Drita do të përballen në...

PRISHTINA - DRITA

Caktohet referi i ndeshjes Prishtina - Drita

20 May, 2018 @14:48

Federata e Futbollit të Kosovës, ka bërë të ditur emrat e...

PRISHTINA - DRITA

Tifozët e Dritës mbushin Pejën

BOROZANI/ G.P

20 May, 2018 @14:27

Rreth 2 orë para ndeshjes, qindra tifozë të Dritës ndodhen në...

PRISHTINA - DRITA

Në Pejë për titullin kampion

BOROZANI

20 May, 2018 @11:03

E gjithë vëmendja në Pejë! Me fillim nga ora 16:00, sot...

LIGA E PARË

KEK-u kampion, Trepça në barazh

Foto: FC KEK-u

20 May, 2018 @10:49

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar sezoni 2017/2018 në Ligën e...

INTER - FIORENTINA

Fitorja e radhës për neroazzurrët

Foto: FCInter/fb

25 September, 2018 @23:55

Interi që duket të jetë i këndellur pas fitoreve dramatike ndaj...

FROSINONE - JUVENTUS

Ndaj të fundit, në minutat e fundit

23 September, 2018 @22:56

Juventus nuk e ka pasur lehtë sonte ndaj Frosinones së fundit në...

MILAN - ATALANTA

Berisha e Xhimshiti rezervë, Milani ndalet në fund

Foto: B/R Football

23 September, 2018 @19:58

Pas fitores në Europa League në mesjavë, Milani ka dështuar të...

TORINO - NAPOLI

Insigne me çifte, Napoli vazhdon dominimin

Foto: SSNapoli/tw

23 September, 2018 @14:37

Skuadra e Carlo Ancelottit, Napoli, tashmë ka bërë 7 ndeshje që...

SAMPDORIA - INTER

Brozovic për festë neroazzure

Foto: FCInter/fb

22 September, 2018 @22:35

Ndeshja kaotike, që kishte tre gola të anuluara (1 te Samp, 2 te...

Të gjitha lajmet nga Serie A