Të gjitha lajmet

GRUPI B: MAROKU - IRANI

Irani triumfon falë autogolit

Foto: fifa.com

Irani triumfon falë autogolit

15 Qershor, 2018 @17:57

Maroko
Irani
Maroko 0 : 1 Irani
90'+5 A. Bouhaddouz (OG)

St Petersburg Stadium.
Irani triumfon falë autogolit

Një autogol, në tentim të largimit të krosimit, ka qenë i mjaftueshëm, që Irani të fitojë ndeshjen e parë hapëse ndonjëherë në Botëror.

Irani ka mposhtur Marokon, 1-0 në duelin e parë të Grupit B ku favoritë absolut llogariten Portugalia dhe Spanja, që ndeshen më vonë.

Irani Maroko

Ka qenë Azazi Bouhaddouz lojtari më pafat i ditës së sotme, që ka shënuar në portën e kundërt, ndërsa ka çuar në festë Iranin e drejtuar nga portugezi Carlos Queiroz.

Përndryshe, në ndeshje u panë shumë raste, derisa ekipet kërkonin golin pa ndalë, për shkak se kundërshtarë të radhës në grup kanë favoritët.

ORARI, TABELA dhe NDESHJET

Tash, Maroku do ta ketë vështirë edhe të shpresojë, derisa Irani do të kërkojë befasinë.

Maroko vs Iran

11-SHET: MAROKO - IRAN

Maroko vs. Iran, formacionet startuese

15 Qershor, 2018 @15:07

Janë publikuar formacionet starutese të ndeshjes së parë të...

GRUPI A: EGJIPTI - URUGUAJI

Gimenez për fitoren e Uruguajit

15 Qershor, 2018 @14:56

Në ndeshjen e parë të ditës së dytë të Botërorit të Rusisë,...

DITARI RUS (1)

Dhe nisi!

Fotot: FIFA/tw

15 Qershor, 2018 @8:16

Nisi në njërën ndër mënyrat më pak të pritura, pasi ndeshjet e...

PEJË

Besa prej OJQ-së bëhet SHA

BOROZANI/ A. P.

15 Qershor, 2018 @0:26

Ish kampionja e Kosovës, që stinorin 2017/18 nuk e mbijetoi në...

VUSHTRRI

Osmani vazhdon me Vushtrrinë

BOROZANI/ D.S./Arkiv

15 Qershor, 2018 @0:19

Njëri ndër sulmuesit më të dalluar të stinorit të kaluar në...

QARABAG

Agolli vendos për 2 sekonda

BOROZANI/ D. S.

15 Qershor, 2018 @0:06

Mbrojtësi i krahut i kombëtares shqiptare dhe i ekipit të Qarabag...

GRUPI A: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Nikoqiri me goleadë në ndeshjen hapëse

Foto: Squawka

14 Qershor, 2018 @17:54

Në ndeshjen hapëse të Botërorit të Rusisë, përfaqësuesja...

PRISHTINA

Bardhekaltërit përforcojnë sulmin

Foto: Prishtinafc.com

14 Qershor, 2018 @15:26

Prishitina ka përforcuar sulmin para garave ndërkombëtare. Alen...

KOLUMNE

Suedia - ajo që eliminoi Holandën e Italinë

14 Qershor, 2018 @15:14

Eliminimi i Holandës dhe Italisë nuk është befasi nga kjo Suedi....

11-SHET: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Rusia vs. Arabia Saudite, formacionet startuese

14 Qershor, 2018 @15:08

Janë publikuar formacionet startuese të Rusisë dhe Arabisë...

11-SHET: MAROKO - IRAN

Maroko vs. Iran, formacionet startuese

15 Qershor, 2018 @15:07

Janë publikuar formacionet starutese të ndeshjes së parë të...

GRUPI A: EGJIPTI - URUGUAJI

Gimenez për fitoren e Uruguajit

15 Qershor, 2018 @14:56

Në ndeshjen e parë të ditës së dytë të Botërorit të Rusisë,...

DITARI RUS (1)

Dhe nisi!

Fotot: FIFA/tw

15 Qershor, 2018 @8:16

Nisi në njërën ndër mënyrat më pak të pritura, pasi ndeshjet e...

GRUPI A: RUSIA - ARABIA SAUDITE

Nikoqiri me goleadë në ndeshjen hapëse

Foto: Squawka

14 Qershor, 2018 @17:54

Në ndeshjen hapëse të Botërorit të Rusisë, përfaqësuesja...

KOLUMNE

Suedia - ajo që eliminoi Holandën e Italinë

14 Qershor, 2018 @15:14

Eliminimi i Holandës dhe Italisë nuk është befasi nga kjo Suedi....

Të gjitha lajmet nga Russia 2018