Të gjitha lajmet

NETS vs CAVS

Irvingu kthehet me fitore

Irvingu kthehet me fitore

7 Janar, 2017 @9:54

Brooklyn Nets
Cleveland Cavaliers
Brooklyn Nets 108 : 116 Cleveland Cavaliers
Bojan Bogdanovic 23 pikë LeBron James 36 pikë

Ylli i Cleveland Cavaliersit, Kyrie Irving, mungoi në disa ndeshje për shkak të lëndimit, kurse mbrëmë ishte në parket kundër Brooklyn Netsit.

a

Cavs mposhti Brooklynin me rezultat 116-108, dersa Irving shkëlqeu me 32 pikë, së bashku me LeBron Jamesin që dha 36 pikë.

TABELA AKTUALE

Kampioni aktual Cleveland, gjendet në krye të Konferencës Lindore me 27 fitore e 8 humbje.

REAL vs CSKA

Real Madridi gjunjëzon kampionin

Foto: euroleague.net

6 Janar, 2017 @23:39

Gjiganti spanjoll Real Madrid, me lojë të mirë në çerekun e...

KIEL TURPIN

Trepça shton edhe një amerikan në skuadër

6 Janar, 2017 @23:38

Vetëm disa orë pasi që morri vizën për të vazhduar garat në...

OLYMPIACOS vs PANATHINAIKOS

Derbi grek i takoi Olympiacosit

Foto: euroleague.net

6 Janar, 2017 @23:17

Dy gjigantët grek, Olympiacos dhe Panathinaikos, u përballën në...

FENERBAHCE vs EMPORIO ARMANI

Fitorja e dhjetë për Fenerbahçen

6 Janar, 2017 @22:44

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, e regjistroi fitoren e...

NDËRRIM NË PROGRAM

Prishtina - Bashkimi, një ditë më heret

BOROZANI/A. P.

6 Janar, 2017 @17:51

Ndeshja ndërmjet Sigal Prishtinës dhe Bashkimit në kuadër të...

PAGOHET BORXHI

Trepça paguan borxhin, vazhdon garat në BIBL

6 Janar, 2017 @17:47

Skuadra e Trepçës ka paguar borxhin ndaj ligës ballkanike dhe...

SHTYHET NISMA E PRANVERËS

Stinori pranveror nis më 21-22 janar

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

6 Janar, 2017 @17:30

Edhe pse u parapa që të nis në mes të janarit 14-15 janar 2017,...

MUNDËSITË E TRANSFEREVE

Zgjatet afati kalimtar i janarit

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

6 Janar, 2017 @16:44

Afati kalimtar i basketbollistëve për skuadrat kosovare i...

STATS

Basketbollistët e Superligës që kanë shënuar mbi 100 pikë

6 Janar, 2017 @11:07

Shikoni në listën e mëposhtme nga statistikat e përmbledhura,...

POINTMASTERS

Zenelaj i vetmi me mbi 300 pikë në Superligë

BOROZANI/Erdis Driza/Arkiv

6 Janar, 2017 @10:44

Qendra e re e Sigal Prishtinës, Urim Zenelaj, që në pjesën...

TRADE

Lakers jep Williamsin për Brewerin

Lou Williams duke dribluar para Corey Brewerit/ Foto:nba.com

22 Shkurt, 2017 @9:27

Me ardhjen e Magic Johnsonit në Lakers, startuan menjëherë...

LEGJENDA

Magic Johnson kthehet te Lakers

Magic Johnson/ REUTERS/ Arkiv

22 Shkurt, 2017 @8:29

Legjenda e Los Angeles Lakersit, Magic Johnson, është kthyer në...

TRADE

DeMarcus Cousins në New Orleans

DeMarcus Cousins/ Foto: nba.com

20 Shkurt, 2017 @10:15

Në ditët e fundit për mbylljen e transferimeve, mediat amerikane...

ALL STAR 2017

Nata e rekordeve, Perëndimi fiton përsëri

Pamje nga AllStar 2017/ Foto: nba.com

20 Shkurt, 2017 @8:47

All Stari i 66 në NBA përfundoi me ndeshjen ndërmjet Perëndimit...

ALL STAR 2017/ SLAM DUNK

Glenn Robinson ngulitësi më i mirë

Glenn Robinson III / Foto:nba.com

19 Shkurt, 2017 @10:42

Favoriti kryesor në garën për ngulitje ishte padyshim lojtari i...

Të gjitha lajmet nga NBA