Të gjitha lajmet

GIJON-REAL

Isco mban Realin në lojë para El Clasicos

Isco mban Realin në lojë para El Clasicos

15 Prill, 2017 @17:06

Sporting Gijón
Real Madrid
Sporting Gijón 2 : 3 Real Madrid
D. Čop 14', Mikel Vesga 50' 17', 90' Isco, 59' Álvaro Morata

Mesfushori spanjoll i Real Madridit, Isco, ka qenë njeriu që e ka mbajtë ekipin në vend të parë, posaçërisht sot në fitore të vështirë ndaj Sporting Gijonit si mysafir, 2-3.

Vendasit kishin avantazhin 1-0 dhe 2-1 në takim, para se Alvaro Morata të barazojë gjysmë ore para fundit të ndeshjes, ndërsa Isco krejt në fund shënoi nga goditja e tij jashtë zonës për fitoren e madhe të ekipit të drejtuar nga Zinedine Zidane.


Isco 2nd Goal HD - Sporting Gijon 2-3 Real… by Live1Goals

Xhiron që vjen, Real Madrid pret Barcelonën në Santiago Bernabeu.

Isco

STOKE-HULL

Shaqiri me gol dhe asist në fitore

15 Prill, 2017 @16:56

Mesfushori shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës, Xherdan Shaqiri,...

PESCARA-JUVENTUS

Higuain vulos fitoren ndaj Pescarës së Memushajt

15 Prill, 2017 @16:47

Dy gola të shënuara nga futbollisti që verës thuhej të ishte i...

LEIPZIG-FREIBURG

Abrashi 80 minuta, Freiburg rrezikon garat europiane

15 Prill, 2017 @16:37

Skuadra e mesfushorit të kombëtares së Shqipërisë, Amir Abrashi,...

WOLFSBURG-INGOLSTADT

Hadërgjonaj 90 minuta në disfatën e thellë

15 Prill, 2017 @16:33

Mesfushori shqiptar i Ingolstadtit, Florent Hadërgjonaj, ka qenë 90...

2 KORRIKU - FLAMURTARI

Flamurtari mposhtet pas 14 xhirove

15 Prill, 2017 @15:58

Pas 14 xhirove radhazi pa humbje, Flamurtari është mposhtur nga...

GJILANI - LLAPI

Gjilani e Llapi ndajnë pikët

15 Prill, 2017 @15:54

Në një mot të mirë për lojë dhe në praninë e afro 200...

TREPÇA - FERONIKELI

Feronikeli fiton, Trepça fundoset

BOROZANI/ Arian Paçarizi

15 Prill, 2017 @15:51

Në praninë e afro 350 shikuesve në stadiumin olimpik “Adem...

TREPÇA - FERONIKELI

Trepça vs. Feronikeli, publikohen skuadrat startuese

15 Prill, 2017 @13:42

Pak para fillimit të takimit, janë publikuar skuadrat startuese të...

DERBY DELLA MADONINNA

Pa fitues në ‘Madonninen kineze’

15 Prill, 2017 @13:40

Me barazim është mbyllur ‘Madoninna’ e parë ndërmjet pronarëve...

5 PËR VIKEND

Madonina kineze!

15 Prill, 2017 @10:32

Me kafen ose çajin e mëngjesit të ditës së parë të vikendit...

RONALDINHO

Lamtumirë Ronaldinho!

16 Janar, 2018 @22:40

Lamtumira e një legjende! “Ai është tërhequr nga futbolli. Kaq e...

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori tek Barcelona?

16 Janar, 2018 @8:41

Në analizën verore për Barcelonën, ende pa nisur afati kalimtar,...

STATS

366, Messi kalon Müllerin

14 Janar, 2018 @22:41

Me golin e shënuar sonte ndaj Sociedadit, Leo Messi ka thyer edhe...

SOCIEDAD - BARCELONA

Fitore me përmbysje, Barcelona thyen mallkimin ‘Anoeta’

Foto: AS

14 Janar, 2018 @22:36

Pas fitores vitin e kaluar në kuadër të ‘Copa Del Rey’, Barcelona...

MALAGA

Shkarkohet Michel, emërohet Gonzalez

14 Janar, 2018 @13:28

Skuadra e La Ligas, që ka regjistruar tashmë katër humbje me...

Të gjitha lajmet nga La Liga