Të gjitha lajmet

GRUPI D: ARGJENTINA - ISLANDA

Islanda debuton me barazim

Islanda debuton me barazim

16 Qershor, 2018 @16:15

Argjentina
Islanda
Argjentina 1 : 1 Islanda
S.Aguero 19' A.Finnbogason 23'

Shkëlqimi i Islandës në vitet e fundit, vazhdoi edhe në debutimin e tyre në Kupën e Botës Rusia 2018.

Islanda arriti ta befasoi Argjentinën, duke përfunduar ndeshjen me barazim 1-1.

Argjentina kaloi në epërsi me golin e Sergio Agueros në minutën e 19-të, derisa Islanda e barazoi rezultatin me Alfred Finnbogasonin në minutëne 23-të.

Super ylli i Argjentinës, Lionel Messi, në minutën e 64-të e kishte rastin për ta kaluar në epërsi skuadrën e tij nga penalltia, por portieri Hannes Halldorsson nuk e lejoi këtë duke ia mbrojtur penalltinë e super yllit dhe kështu përfundoi ndeshja.

TABELA AKTUALE / RUSIA 2018

Argjentina në ndeshjen e dytë do të përballet me Kroacinë më 21 qershor, derisa Islanda me Nigerinë më 22 qershor.

11-SHET: ARGJENTINA - ISLANDA

Argjentina vs. Islanda, formacionet startuese

16 Qershor, 2018 @13:00

Janë publikuar formacionet startuese të Argjentinës dhe Islandës...

GRUPI C: FRANCA - AUSTRALIA

Teknologjia sjell fitoren e Francës

Fotot: FIFA&Sqauwka

16 Qershor, 2018 @12:24

Franca ka fituar ndeshjen e parë të Grupit C të Botërorit ndaj...

KASTRIOT REXHA

Lë kampionin

BOROZANI/ D.S.

16 Qershor, 2018 @11:15

Pas përfoljeve të shumta më në fund u zyrtarizua. Sulmuesi i...

DITARI RUS (2)

Dita e Cristianos

Fotot: Fifa/fb

16 Qershor, 2018 @10:53

E nisën shpejtë, nxitimthi, dhe shënuan nga penalltia. Patën edhe...

RISI

FFK me llogo të re, Kosova me fanella të reja

16 Qershor, 2018 @10:25

Janë prezantuar sot risitë nga FFK-ja. Federata e Futbollit të...

11-SHET: FRANCA-AUSTRALIA

Formacionet startuese: Franca - Australia

16 Qershor, 2018 @10:14

Janë përcaktuar 11-shet startuese të Francës dhe Australisë para...

11-SHET

Peru vs. Danimarka, formacionet startuese

16 Qershor, 2018 @16:22

Janë publikuar formacionet startuese të Perusë dhe të...

11-SHET: ARGJENTINA - ISLANDA

Argjentina vs. Islanda, formacionet startuese

16 Qershor, 2018 @13:00

Janë publikuar formacionet startuese të Argjentinës dhe Islandës...

GRUPI C: FRANCA - AUSTRALIA

Teknologjia sjell fitoren e Francës

Fotot: FIFA&Sqauwka

16 Qershor, 2018 @12:24

Franca ka fituar ndeshjen e parë të Grupit C të Botërorit ndaj...

DITARI RUS (2)

Dita e Cristianos

Fotot: Fifa/fb

16 Qershor, 2018 @10:53

E nisën shpejtë, nxitimthi, dhe shënuan nga penalltia. Patën edhe...

11-SHET: FRANCA-AUSTRALIA

Formacionet startuese: Franca - Australia

16 Qershor, 2018 @10:14

Janë përcaktuar 11-shet startuese të Francës dhe Australisë para...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018