Të gjitha lajmet

TURQIA-ISLANDA

Islanda ndaj Kosovës pret historinë

Islanda ndaj Kosovës pret historinë

6 Tetor, 2017 @23:38

Turqia
Islanda
Turqia 0 : 3 Islanda
32' J. Guðmunds­son, 39' B. Bjarnason, 49' K. Árnason

Stadiumi: Yeni Eskişehir, Eskishehir.

Përfaqësuesja e Islandës pas kualifikimit historik në një Kampionat Europian, Franca 2016, është shumë afër që të shkruajë historinë duke arritur për herë të parë edhe Kampionatin Botëror.

TABELA AKTUALE

Islandezët kanë mposhtur sonte bindshëm Turqinë në Eskishehir, duke i eliminuar turqit nga mundësia për Kampionat Botëror, ndërsa në përballjen e fundit ndaj Kosovës, Islandës i duhet fitorja për të siguruar biletën.

hald

DEKLARATA PAS NDESHJES

Rashica: Po zhvillohemi

6 Tetor, 2017 @23:17

Mefsushori i këmbëshpejtë i Kosovës, Milot Rashica, në...

DEKLARATA PAS NDESHJES

Bunjaki vlerëson lojtarët, por cilësia te mysafirët

6 Tetor, 2017 @23:04

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, në deklaratën e tij pas...

KOSOVA-UKRAINA

Humbja e tetë e Kosovës, Ukraina pranë kualifikimit

6 Tetor, 2017 @22:28

Përkundër paraqitjes së mirë në më shumë se gjysmën e...

SPANJA-SHQIPËRIA

Spanja kualifikohet duke mposhtur Shqipërinë

6 Tetor, 2017 @22:11

Përfaqësuesja e Spanjës është skuadra e radhës që ka siguruar...

SPANJA - SHQIPËRIA

Spanja vs. Shqipëria, formacionet startuese

6 Tetor, 2017 @19:55

Me fillim nga ora 20:45, Spanja e pret Shqipërinë në kuadër të...

KOSOVA - UKRAINA

Kosova vs. Ukraina, formacionet startuese

6 Tetor, 2017 @19:47

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës...

IZRAELI U19 - KOSOVA U19

Fitore e Kosovës U19, gjasa reale për kalimin e grupit

6 Tetor, 2017 @18:22

Pas humbjes nga Austria U19 në ndeshjen e parë, Kosova U19 ka...

KOSOVA U19

Izrael U19 vs. Kosova U19, formacionet startuese

6 Tetor, 2017 @16:32

Këto janë formacionet startuese të Izraelit U19 dhe Kosovës U19...

EUROPEAN QUALIFIERS

9 ndeshjet e sontme në kualifikimet evropiane

6 Tetor, 2017 @16:14

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë në C, E dhe F, sonte...

JOSEF HEYNCKES

Bayern zyrtarizon Heynckesin

6 Tetor, 2017 @15:53

Kampioni i shumëfishtë i Gjermanisë, Bayern Munchen, para disa...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018