Të gjitha lajmet

ISLANDA-KOSOVA

Islanda shkruan historinë me fitore ndaj Kosovës

Islanda shkruan historinë me fitore ndaj Kosovës

9 Tetor, 2017 @22:39

Islanda
Kosova
Islanda 2 : 0 Kosova
G. Sigurðsson 40', J. Guðmunds­son 68'

Stadiumi: Laugardalsvöllur, Rejkjavik.
Islanda shkruan historinë me fitore ndaj Kosovës

Përfaqësuesja e Islandës për herë të parë në histori të veten ka arrtiur të bëhet pjesë e Kampionatit Botëror në futboll, duke përfunduar në vend të parë të Grupit I kualifikues, me fitore ndaj Kosoës 2-0 sonte në Rejkjavik.

sig

Të dyja golat e Islandës kanë ardhur nga gabimet e mbrojtjes së Kosovës, kur në pjesë të parë një top të humbur nga krahu i Leart Paqaradës e shndërron në gol shpejt Gylfi Sigurdsson për të shkuar në pushim 1-0.

TABELA AKTUALE DREJT RUSIA 2018

Më pas, në fillim të pjesës së dytë, kur Kosova filloi të organizohej më mirë në sulm, në një tentim presioni te mbrojtja islandeze, djelmoshat e Albert Bunjakit pësuan nga sulmi i shpejtë i Islandës, kur kësaj radhe Sigurdsson asistoi për Gudmundssonin për 2-0.

Deri në fund të ndeshjes, Kosova provoi disa herë, kryesisht prej shutimeve nga larg të Bersant Celinës dhe Bernard Berishës, por goli nuk erdhi.

Në fund, Islanda drejt Botërorit, ndërsa Kosova në përgatitje për kualifikimet e radhës.

islkos

 

 

SHQIPËRI - ITALIA

Shqipëri vs. Itali, formacionet startuese

9 Tetor, 2017 @19:51

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

E PABESUESHME

Nën 1 milionë, të parët në botë

9 Tetor, 2017 @19:49

Sipas të dhënave në faqen zyrtare të UEFA-së, përcjell...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Islanda-Kosova

9 Tetor, 2017 @19:41

Janë përcaktuar startuesit për ndeshjen e fundit kualifikuese të...

REFERËT KRYESOR

Gjyqtarët e dueleve të xhiros IX

BOROZANI/ D.S

9 Tetor, 2017 @19:04

Federata e Futbollit të Kosovës ka përcaktuar referët e ndeshjeve...

KOSOVA NË ELITE ROUND

Kosova U19 me sukses historik

9 Tetor, 2017 @15:22

Futbollistët e Kosovës U19 kanë arritur sukses historik, duke...

PARA DUELIT

U19: Kosova - Lituania, 11-shet e para

9 Tetor, 2017 @13:02

Janë publikuar 11-shet e para të ndeshjes vendimtare për...

NGA KONFERENCA

11 orë udhëtim për shpresë në befasi

9 Tetor, 2017 @12:12

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, do të dalë për herë...

GRUPI C

Gjermania thyen rekordin e Spanjës

8 Tetor, 2017 @22:48

Grupi C ka përfunduar sonte me duelet që nuk ndikonin në renditjen...

NË SHKUP

Zgjedhjet ndërrojnë terminin e derbit Vardar-Shkëndija

8 Tetor, 2017 @21:21

Derbi i xhiros së 10-të në LPFM ndërmjet Vardarit dhe...

GRUPI F

Sllovenia shuan shpresën skoceze, Sllovakia e dyta

8 Tetor, 2017 @19:59

Edhe pse e kishte mundësinë ‘në dorën e saj’, Skocia ka barazuar...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018