Të gjitha lajmet

E MARTË

Buletini 5: Italia e shkëlqyer, Franca me kujdes ndaj Shqipërisë

Buletini 5: Italia e shkëlqyer, Franca me kujdes ndaj Shqipërisë

Buletini i ditës së pestë në EURO2016

14 Qershor, 2016 @10:10

Në buletinin e radhës… Shkëlqimi i Italisë që nënçmohej nga të gjithë para Belgjikës, përgatitja e shqipeve për Marseille dhe mendimet e francezëve, kujdes apo fitore për kualifikim?

KAPITENI FANTASTIK

Gigi Buffon përveç që është portier superior, është edhe motivues i lartë për ekipin. Ai ka qenë njëri ndër lojtarët që ka mbajtur atmosferën e shkëlyqer te kombëtarja italiane për çdo moment në Francë - dhe fitorja ka ardhur - e gëzimi italian ka qenë i madh.

b

HISTORI NË VETE

Tomas Rosicky dje ka hyrë në histori të vendit të tij si lojtari çek më në moshë që ka luajtur në një europian, ndërsa pikërisht Rosicky është edhe lojtari më i ri çek që ka qenë ndonjëherë në fushë gjatë europianeve.

r

SHTOHEN KUQEZINJTË

Një numër shtesë i kuqezinjëve është nisur për në Marseille dje dhe sot, për ndeshjen e dytë të Shqipërisë në Grupin A, ndaj Francës, që zhvillohet nesër mbrëma.

g

KUJDES APO SIGURI

Didier Deschamps pothuaj se sigurisht nuk do të përdorë Paul Pogbanë dhe Antoine Griezmannin në ndeshje ndaj Shqipërisë, shkruan L’Equipe sot.

l

TOUR DE FRANCE

Portugezët janë të sigurt se do të kenë një kampionat ndryshe nga të tjerat në Francë, me Cristiano Ronaldon në super formë këtë vit.

A Bola shkruan se Tour de Francë për Portugalinë nis sot, ku ata zhvillojnë duelin e parë të grupit sot.

p

PIPI

Tifozët suedezë që janë parë në barazimin ndaj Irlandës dje, nuk kanë harruar të përkujtojnë se e kujt është Pipi çorapëgjata.

g

MBUSHJA E MARSEILLE-IT

Kështu ishin rrugët e Lensit më 11 qershor para ndeshjes ndaj Zvicrës, e edhe më shumë ngjyrë kuqezi pritet të jetë në Marseille.

l

NGA KONFERENCA

Dyshja kuqezi e konferencës së djeshme, Ermir Lenjani dhe Amir Abrashi, thuajse njëzëri kanë thënë: po të mos pranojmë gol në minutat e para të takimit siç po na ndodh disa herë këtë vit, suksesi është i pamohueshëm.

l

ZBULOHEN

3 transferet e Prishtinës

14 Qershor, 2016 @9:04

Tre përforcimet e mëdha që i paralajmëroi dje Prishtina para...

ABRASHI

T’i evitojmë gabimet dhe të tregojmë lojën tonë

13 Qershor, 2016 @23:10

Mesfushori i palodhshëm i kombëtares shqiptare, që sot ka qenë...

LENJANI

I njohim mirë, japim maksimumin

13 Qershor, 2016 @23:03

Krahu i kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani, në konferencën e...

GRUPI E

Italia bind

13 Qershor, 2016 @22:48

Italia ka nisur mrekullisht me fitore EURO2016-shin sot, duke...

NGA KAMPI

11-shja e testuar nga De Biasi sot

13 Qershor, 2016 @20:17

Në stërvitjen e fundit të kombëtares shqiptare para nisjes për...

GRUPI E

Formacionet zyrtare: Belgjika-Italia

13 Qershor, 2016 @19:59

Me fillim nga ora 21:00, sonte zhvillohet ndeshja e dytë e xhiros...

GRUPI E

Me autogol, anulojnë fitoren

13 Qershor, 2016 @19:20

Suedia ka arritur të shkëput një pikë nga takimi i parë në...

ZYRTARE

Pjanic, zyrtarisht i Juventusit

Pjanic në duel me lojtarët e Juventusit, derisa luante për Romën.

13 Qershor, 2016 @18:36

Mesfushori boshnjak, Miralem Pjanic, tashmë është edhe zyrtarisht...

TE HAJVALIA

Dorëhiqet Munishi

13 Qershor, 2016 @18:16

Trajneri i deritashëm i Hajvalisë, Ismet Munishi, ka dhënë...

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

11 Tetor, 2016 @16:31

Pikërisht në këtë datë në vitin 2015, Shqipëria shënoi fitore...

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

8 Tetor, 2016 @12:26

Para ndeshjes me Bullgarinë mbrëmë, Antoine Griezmann e morri...

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10 Shtator, 2016 @13:20

UEFA ka bërë të ditur përmes një njoftimi se 659 klube do të...

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Lionel Messi, fitoi çmimin e më të mirit për stinorin 2014/15 nga UEFA-ja.

18 Korrik, 2016 @15:01

UEFA sot ka bërë të ditur listën prej 10 lojtarëve që kanë...

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

REUTERS/Arkiv

15 Korrik, 2016 @16:00

Ish sulmuesi i njohur i përfaqësueses ukrainase dhe ekipeve të...

Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016