Të gjitha lajmet

LUIGI DI BIAGIO

Italia emëron selektorin e ri

Luigi di Biagio, selektori i ri i Italisë

Italia emëron selektorin e ri

5 Shkurt, 2018 @15:13

Pas dëshitimit për t’u kualifikuar në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”, Italia ka emëruar trajnerin e ri të kombëtares.

Ish lojtari i Romës, Interit dhe disa ekipeve tjera italiane, si dhe trajneri aktual i Italisë U21, Luigi Di Biaggio, është emëruar në këtë post.

ITALIA NË LIGËN E KOMBEVE

Trajneri 46 vjeçar do të debutojë për Italinë në përballjet miqësore që azzurrët i zhvillojnë në mars, ndaj Argjentinës më 23 dhe ndaj Anglisë më 27.

Di Biagio në të vërtetë fillimisht do të udhëheq Italinë në këto dy miqësore, pastaj do të vendoset nëse do të vazhdojë detyrën e tij.

PARA NDESHJES

Chelsea në vend të tretë?!

5 Shkurt, 2018 @12:26

Kampioni aktual i Premier Ligës angleze, Chelsea, mund të dalë në...

NË SUHAREKË

Sot nis punën te Ballkani

Bekim Shotani, trajner i ri i Ballkanit/ BOROZANI/ Arkiv

5 Shkurt, 2018 @9:41

Skuadra e Ligës së Parë të Kosovës, Ballkani, ka bërë të...

PARTIZANI-KAMZA

Asani sjell fitoren e parë të vitit

Foto: KFPartizani

4 Shkurt, 2018 @21:22

Skuadra e Partizanit të Tiranës ka arritur të shënojë fitore në...

DEPORTIVO LA CORUNA

Në kërkim të trajnerit të tretë

4 Shkurt, 2018 @21:15

Pas humbjes së thellë të regjistruar të premten, Deportivo La...

BARCELONA

Me barazim, thyen rekordin e Guardiolës

Foto: FCBarcelona Official

4 Shkurt, 2018 @20:58

Barcelona sonte ka barazuar ndaj Espanyolit në La Liga, për të...

SWANSEA

Drejt rënies?

Foto: premierleague.com

4 Shkurt, 2018 @20:49

Përkundër lojërave të mira që bën prej se erdhi trajneri i ri i...

LIVERPOOL-SPURS

3 gola në 10min e fundit, baraz në Anfield

4 Shkurt, 2018 @19:25

Superndeshje u zhvillua në Anfield Road, ndërsa fitues nuk kishte,...

SIVASSPOR-GALATASARAY

Sivas fiton, Galata s’arrin kreun

4 Shkurt, 2018 @19:07

Një xhiro e pabesueshme në Superligën turke, përfundon edhe me...

KUKESI-FLAMURTARI

Penalltia shpëton Kukësin

4 Shkurt, 2018 @15:17

Ka përfunduar me barazim dueli derbi në Superiore ndërmjet Kukësi...

SKENDERBEU-VLLAZNIA

Skënderbeu shpërthen, ngrit epërsinë në krye

4 Shkurt, 2018 @14:59

Skënderbeu ka shënuar fitore në duelin që nisi në të të mirë...

DITË ZIE

Ndërroi jetë, Fadil Vokrri

BOROZANI/ E. D.

9 Qershor, 2018 @10:35

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe legjenda e...

FIFA RANKING - JUNE 2018

2 humbje, 2 pozita mëposhtë

Foto: FSHF

7 Qershor, 2018 @14:59

Shqipëria nuk ka pësuar shumë në renditjen mujore të FIFAs të...

FIFA RANKING - JUNE 2018

Ngritje rekorde e Kosovës

BOROZANI/G.P.

7 Qershor, 2018 @14:41

Kosova është ngritur për 11 pozita në renditjen e re të...

MIQËSORET E ITALISË

Mancini, 3 miqësore - 3 rezultate të ndryshme

Foto: NazionaleCalcio/fb

5 Qershor, 2018 @7:09

Italia mbrëmë ka zhvilluar edhe miqësoren e tretë dhe të fundit...

SHQIPËRIA - UKRAINA

4 gola të pranuara, në humbjen e tretë me radhë

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @16:48

Pas disfatës nga Norvegjia dhe Kosova, Shqipëria e drejtuar nga...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve