/* */

DORËZIM

Izraeli vjedh shpresat e Shqipërisë

Izraeli vjedh shpresat e Shqipërisë

12 Nëntor, 2016 @23:20

Shqipëria
Izraeli
Shqipëria 0 : 3 Izraeli
18' E. Zahavi (P), 66' D. Einbinder, 83' E. Atar

Shqipëria është mposhtur në “Elbasan Arena” nga Izraeli duke e përjetuar humbjen e dytë në shtëpi pas asaj ndaj Spanjës në kualifikime për Botërorin Rusia 2018.

Një penallti e lehtë e referuar në fillim të ndeshjes, shto këtu edhe kartonin e kuq e rëndë për Berat Xhimshitin tregoi vështirësinë e fillimit të ndeshjes për kuqezinjtë.

Përkundër se u munduan, djelmoshat e kombëtares ranë pre e një provokimi të radhës, kur Etrit Berisha reagoi si i papjekur ndaj sulmuesit mysafir, për të siguruar kartonin e dytë të kuq për Shqipërinë dhe për të mbetur me 9 veta në fushë.

TABELA AKTUALE

Penalltia, sidoqoftë u mbrojt nga portieri rezervë Alban Hoxha, por shpejt aksidentalisht izraelitët shënuan edhe golin e dytë për të siguruar fitoren 0-2. Në fund, realizuan edhe një gol tjetër për 0-3.

Me këtë humbje, kuqezinjtë tashmë duke ditur kundërshtarët si Spanja e Italia, shto këtu edhe këtë humbje - e kanë thuajse të pamundur edhe vendin e dytë në grup, që siguron play-offin për Botërorin Rusia 2018.


0-3 Eliran Atar Goal HD Albania 0 - 3 Israel… by gooooooooooal

p

SAMIR UJKANI

Ujkani: Po bëhemi ekip më burrëror

BOROZANI/ Lis Dorambari

12 Nëntor, 2016 @21:32

Njëri prej lojtarëve më të dalluar për Kosovën në humbjen e...

FORMACIONET SPANJË-MAQEDONI

3 shqiptarë startojnë te Maqedonia

12 Nëntor, 2016 @21:18

Përballja e Grupit G ndërmjet Spanjës dhe IRJ Maqedonisë që nis...

VALON BERISHA

Berisha: Po të shënoja, do të ishte ndryshe

12 Nëntor, 2016 @21:16

Mesfushori Valon Berisha, në deklaratën e tij pas ndeshjes...

HEROLIND SHALA

Shala: Treguam lojë të mirë

12 Nëntor, 2016 @21:10

Mesfushori i Kosovës, Herolind Shala, foli pas ndeshjes me Turqinë,...

SHQIPËRI - IZRAEL

Formacionet zyrtare

12 Nëntor, 2016 @21:05

Janë bërë publike formacionet e Shqipërisë dhe Izraelit për...

GRUPI I

Krocia ia shkakton humbjen e parë Islandës

12 Nëntor, 2016 @20:54

Përfaqësuesja e Kroacisë ka shënuar fitoren e radhës në...

TURQIA - KOSOVA

Kosova bie në pjesën e dytë

12 Nëntor, 2016 @20:42

Kosova ka pësuar edhe humbjen e tretë rresht në kualifikimet për...

PJESA E PARË

Ujkani s’lejon ndryshim të rezultatit, Kosovës i ik goli në fund

12 Nëntor, 2016 @19:48

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Turqia - Kosova. Dardanët...

ENIS ALUSHI

Alushi mungon në ndeshjen e ardhshme

12 Nëntor, 2016 @19:41

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Enis Alushi, është...

SERGEN YALÇIN

Kosova do të përparojë

12 Nëntor, 2016 @18:38

Ish-futbollisti i Turqisë, Sergen Yalçin, komentoi ndeshjen...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018