Të gjitha lajmet

CELTICS - CAVS @ GAME 1

James e Love, shkatërrojnë Bostonin

Foto: nba.com

James e Love, shkatërrojnë Bostonin

18 Maj, 2017 @11:44

Boston Celtics
Cleveland Cavaliers
Boston Celtics 104 : 117 Cleveland Cavaliers
Avery Bradley 21 pikë LeBron James 38 pikë

Ndeshja e parë e serisë finale të Konferencës Lindore, është luajtur dje në “TD Garden”, në mes të Boston Celticsit dhe kampionit aktual Cleveland Cavaliersit, që përfundoi me fitoren e Cavsit me rezultat 117-104.

Cleveland, që nga fillimi i ndeshjes, ka dhënë sinjale se sa shumë e kërkon fitoren, derisa te Bostoni është vërejtur lodhja pas 7 ndeshjeve në serinë kundër Washington Wizardsit.

a

Në skenë te Cavsi ishin LeBron James dhe Kevin Love, që shënuan 70 pikë së bashku për skuadrën. James luajti me 38 pikë, 9 kërcime e 7 asistime, derisa Kevin Love shënoi double-double me 32 pikë e 12 kërcime.

a

Te Bostoni, Avery Bradley dhe Jae Crowder luajtën me nga 21 pikë secili, që ishin të pamjaftueshme për ta ndalur kampionin aktual.

a

SKEMA E PLAY OFFIT

Cleveland, kaloi 1-0 në epërsi në seri, derisa kjo ishte fitorja e 9 e tyre gjatë Play Offit deri më tani. Ata nuk kanë shijuar disfatë ende përgjatë Play-Offit. Ndeshja e dytë e serisë do të luhet përsëri te palestra e Bostonit më 19 maj.

DRAGAN RADOVIC

Radovic: Rival të barabartë, por në fund fituan

17 Maj, 2017 @21:39

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, është shprehur që vetëm...

AUDRIUS PRAKURAITIS

Prakuraitis: Kthyem epërsinë e terrenit, finalja vazhdon

17 Maj, 2017 @21:30

Trajneri i Sigal Prishtinës, Audrius Prakuraitis, pas ndeshjes ka...

BASHKIMI - PRISHTINA @ GAME 2

Prishtina fiton në Prizren, barazohet seria

17 Maj, 2017 @20:51

Me fitoren e Prishtinës u mbyll ndeshja e dytë e serisë finale mes...

LIVE: BASHKIMI - PRISHTINA

Ç3: Bashkimi mban epërsinë e lehtë

Foto: BOROZANI

17 Maj, 2017 @20:17

1 çerek para fundit të takimit, rezultati momental është 60-58...

LIVE: BASHKIMI - PRISHTINA

Ç1: +1 për Bashkimin

Foto: Borozani drejtpërdrejt nga 'Sezai Surroi'

17 Maj, 2017 @19:21

Pas 10 minutave lojë në Prizren, rezultati shënon 22-21 në të...

LIVE: BASHKIMI - PRISHTINA

P1: Luftë e fortë, Bashkimi në epërsi

Foto: BOROZANI

17 Maj, 2017 @19:49

Pas 20 minutave lojë në Prizren, Bashkimi ka epërsi dypikëshe...

BASHKIMI - PRISHTINA

Plisat arrijnë në ‘Sezai Surroi’

17 Maj, 2017 @18:59

Pak minuta para ndeshjes, tifogrupi prishtinas, ‘Plisat’, ka arritur...

BASHKIMI - PRISHTINA

Publikohen pesëshet startuese

Foto: Borozani

17 Maj, 2017 @18:55

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar pesëshet startuese të...

BASHKIMI - PRISHTINA

Ish-lojtarët në përkrahje të Bashkimit

Foto: Borozani

17 Maj, 2017 @18:51

Pak minuta para ndeshjes finale mes Bashkimit e Prishtinës,...

BASHKIMI - PRISHTINA

Skuadrat nisin nxemjet para ndeshjes

Foto: Borozani drejtpërdrejtë nga 'Sezai Surroi'

17 Maj, 2017 @18:27

Drejtpërdrejtë nga ‘Sezai Surroi’, Borozani.com ka siguruar foto...

PARA NDESHJES

E konfirmuar: Prishtina pa Drilon Hajrizin në Prizren

Direkt nga Sezai Surroi. Prishtina pa Drilon Hajrizin në ndeshjen e dytë finale ndaj Bashkimit (Foto: Arian Paçarizi)

17 Maj, 2017 @18:11

Një orë para ndeshjes, Borozani.com nga ‘Sezai Surroi’, ku skuadrat...

PLAY OFF, PARA NDESHJES II

Prishtina pa Drilon Hajrizin sonte!

Drilon Hajrizi luajti 34minuta në duelin e parë të serisë finale ndaj Bashkimit/ BOROZANI/ Arian Paçarizi

17 Maj, 2017 @15:27

Sigal Prishtina sonte pritet që të dalë pa lojtarin më të...

WARRIORS - SPURS @ GAME 2

Golden State deklason Spursin

Foto: nba.com

17 Maj, 2017 @10:01

Nënkampioni i NBA-së, Golden State Warriors, e deklasoi San Antonio...

TERMINI I NDESHJES III

Vetëm një ditë pushim para ndeshjes së tretë

Pamje nga ndeshja e parë finale/ BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Maj, 2017 @23:30

FBK ka bërë të ditur terminin e ndeshjes së tretë të serisë...

CAVS - BULLS

LeBron James i sjell fitoren Clevelandit

nba.com

25 Tetor, 2017 @10:08

Chicago Bulls në ndeshjen kundër Cleveland Cavaliersit, gjatë...

ROCKETS - GRIZZLIES

Arushat ndalin raketat, ngriten në krye të Perëndimit

nba.com

24 Tetor, 2017 @10:32

Seria prej 3 fitoreve të Houston Rocketsit përfundoi sot në...

PERËNDIM

Harden dominon Perëndimin

23 Tetor, 2017 @21:11

Pasi e udhëhoqi skuadrën e tij në 3 fitore në 3 ndeshjet e para...

LINDJE

Giannis shpallet ‘Lojtari i javës’

23 Tetor, 2017 @21:07

Njëjtë si vitin e kaluar, edhe këtë vit Giannis Antetokounmpo e...

ATLANTA HAWKS

Në listën e të lënduarve shtohet edhe Schröder

Dennis Schröder, në momentin kur u lëndua/ Foto: nba.com

23 Tetor, 2017 @15:33

Stinori 2017/18 në NBA, më shumë po flitet për lojtarët që po...

Të gjitha lajmet nga NBA