Të gjitha lajmet

TREPÇA'89-BESA

John dhe Hasani shënojnë, 89shi fiton

John dhe Hasani shënojnë, 89shi fiton

11 Tetor, 2017 @15:52

Trepça ‘89
Besa
Trepça ‘89 3 : 0 Besa
Oto JOHN 45', 72', Florent HASANI 77'

Stadiumi: Riza Lushta, Mitrovicë

Golashënuesi më i mirë i stinorit të kaluar, Oto John, me dy të shënuara dhe një tjetër nga Florent Hasani i kanë sjellë Trepçës’89 fitoren e dytë me radhë në shtëpi, sot ku ekipi mitrovicas mposhti Besën e Pejës, 3-0.

Dy gola të shënuara nga John , një në pjesën e parë dhe një tjetër në fillim të pjesës së dytë, kanë treguar se 89’shi po shkon drejt fitores dhe tre pikëve të radhës, derisa Besa është treguar e pafuqishme, duke regjistruar humbjen e tretë me radhë në Superligë sot.

Më pas, reprezentuesi i të rinjve të Kosovës, Florent Hasani, i ka dhënë goditjen përfundimtare ekipi pejan, për fitoren e 89’shit.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore, kampioni aktual i Kosovës kërcen në pozitën e dytë të klasifikimit (16 pikë) dhe i afrohet në 1 pikë Llapit lider, ndërsa Besa mbetet në 9 pikë në zonën e rrezikshme të Superligës.

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet e para: Prishtina-Vëllaznimi

11 Tetor, 2017 @13:41

Janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

LËNDIMI I GJERMANIT

Mustafi do t’i mungojë Arsenalit

11 Tetor, 2017 @8:40

Qendërmbrojtësi me origjinë shqiptare i Arsenalit, Shkodran...

ZONA JUGAMERIKANE

Pa oksigjen por me Messin, Argjentina arrin Botërorin

Foto: AFA

11 Tetor, 2017 @8:09

Mbi 2800 metra lartësi mbidetare dhe vetëm pas disa sekondave lojë...

BARAZHI PËR BOTËRORIN 2018

Barazhi për “Rusia 2018”, data e shortit

10 Tetor, 2017 @22:56

Me përfundimin e fazës grupore pas dy vite duelesh, janë kuptuar...

GRUPI B:

Portugalia fiton duelin vendimtar dhe ecën direkt në Rusi

10 Tetor, 2017 @22:39

Kampionja aktuale e Europës, Portugalia, ka arritur që të mposht...

GRUPI A

Franca e siguron, Suedia e dyta edhe pse pësoi

10 Tetor, 2017 @22:24

Ashtu siç pritej, Franca ka shnuar fitore ndaj Bjellorusisë dhe e...

PARAKUALIFIKIMET U19: GRUPI 12

Humbje e thellë, Shqipëria U19 e fundit në grup

10 Tetor, 2017 @21:21

Kombëtarja U19 e drejtuar nga Erjon Bogdani ka pësuar debakël sot,...

U17 KUALIFIKIMET

Kosova U17 e nis me humbje nga Holanda U17

Fotot: FFK

10 Tetor, 2017 @21:07

Përfaqësuesja e Kosovës U17 ka nisur me humbje garat kualifikuese...

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 Tetor, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar...

UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 Tetor, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me...

OPEROHET MAZREKAJ

Operim i suksesshëm për Mazrekajn, tre javë mungesë

Foto: prishtinafc.com

17 Tetor, 2017 @12:09

Mesfushori i Prishtinës, Mentor Mazrekaj, është operuar me sukses...

ORARI I NDESHJEVE

Orari i xhiros XI në Ligën e Parë

17 Tetor, 2017 @9:29

Është përcaktuar orari i xhiros XI në Ligën e Parë të Kosovës...

ORARI I NDESHJEVE

Orari i ndeshjeve të xhiros së XI

Foto: BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Tetor, 2017 @14:34

Është publikuar orari i ndeshjeve të xhiros së njëmbëdhjetë...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga