Të gjitha lajmet

MIREL JOSA PAS NDESHJES

Josa: Na duhet qetësia

Josa: Na duhet qetësia

11 Tetor, 2017 @21:10

Trajneri i Prishtinës, përkundër fitores së vështirë ndaj Vëllaznimit sot në Superligë, pas ndeshjes ka thënë se ekipit të tij i duhet qetësia para ndeshjeve të radhës.

Ai ka shtuar se nuk do të ishte çudi që ndeshja të përfundonte me barazim, pasi që bardhekaltërit shënuan golin në minutën e parë shtesë të takimit.

“Duke e mbajtur në shumicën e kohës topin në posedim, them se e merituam fitoren, por nuk do të thoshte gjë të përfundonte ndeshja edhe në barazim, sepse ne shënuam në minutën e 90-të. Ishte kjo pas ngulmimit që patëm në mënyrën se si u luajt për të qarë qendrën e kundërshtarit ku edhe bëmë dy-tre herë, me Bozhoviçin, Ahmetin apo Mankendën. Fitoret vijnë edhe me 1:0, jo vetëm me diferencë golash. Ne duhet respektuar kundërshtarët, ata që mbrohen mirë e që luftojnë dhe këtë Vëllaznimi sot e pati si avantazh shumë të madh. Pra, jam i kënaqur se si qarkulluam topin, por nuk jam i kënaqur me vonimin e ndërtimit të aksioneve dhe kjo është problem që na jep shumë për të bërë. Kjo fitore na jep qetësi dy ditore, sepse menjëherë na pret ndeshje tjetër. Dhe sidomos qetësia na duhet, e këtë iu kam thënë lojtarëve, sepse një skuadre siç është Prishtina i duhet fitorja dhe për këtë duhet qetësia psikologjike. Pra kjo na duhet, s’kemi shumë kohë dhe duhet menduar vetëm për ndeshjen e ardhshme,” ka thënë Josa pas ndeshjes, shkruan faqja zyrtare e Prishtinës sot.

Prishtina me këtë fitore, ka arritur në pozitën e pestë të klasifikimit tabelar, ndërsa xhiron që vjen i shkon kampionit aktual, Trepçës’89.

PRISHTINA-VËLLAZNIMI

Pas 3 xhirosh, Dallku kthen Prishtinën te fitorja

11 Tetor, 2017 @15:02

Në një ndeshje që ishte gati të përfundonte me barazim pa gola,...

DRENICA-VLLAZNIA

Visar Berisha vendos, e dyta me radhë për Drenicën

11 Tetor, 2017 @14:59

Drenica ka shënuar fitoren e dytë me radhë në Superligë, pas...

TREPÇA'89-BESA

John dhe Hasani shënojnë, 89shi fiton

11 Tetor, 2017 @14:52

Golashënuesi më i mirë i stinorit të kaluar, Oto John, me dy të...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet e para: Prishtina-Vëllaznimi

11 Tetor, 2017 @12:41

Janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @9:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @8:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

LËNDIMI I GJERMANIT

Mustafi do t’i mungojë Arsenalit

11 Tetor, 2017 @7:40

Qendërmbrojtësi me origjinë shqiptare i Arsenalit, Shkodran...

ZONA JUGAMERIKANE

Pa oksigjen por me Messin, Argjentina arrin Botërorin

Foto: AFA

11 Tetor, 2017 @7:09

Mbi 2800 metra lartësi mbidetare dhe vetëm pas disa sekondave lojë...

BARAZHI PËR BOTËRORIN 2018

Barazhi për “Rusia 2018”, data e shortit

10 Tetor, 2017 @21:56

Me përfundimin e fazës grupore pas dy vite duelesh, janë kuptuar...

GRUPI B:

Portugalia fiton duelin vendimtar dhe ecën direkt në Rusi

10 Tetor, 2017 @21:39

Kampionja aktuale e Europës, Portugalia, ka arritur që të mposht...

GRUPI A

Franca e siguron, Suedia e dyta edhe pse pësoi

10 Tetor, 2017 @21:24

Ashtu siç pritej, Franca ka shnuar fitore ndaj Bjellorusisë dhe e...

PARAKUALIFIKIMET U19: GRUPI 12

Humbje e thellë, Shqipëria U19 e fundit në grup

10 Tetor, 2017 @20:21

Kombëtarja U19 e drejtuar nga Erjon Bogdani ka pësuar debakël sot,...

U17 KUALIFIKIMET

Kosova U17 e nis me humbje nga Holanda U17

Fotot: FFK

10 Tetor, 2017 @20:07

Përfaqësuesja e Kosovës U17 ka nisur me humbje garat kualifikuese...

FLAMURTARI - FERONIKELI

Nikli ndalet në kryeqytet

10 Tetor, 2017 @15:20

Edhe pse ishte dy herë në disavantazh, skuadra e Flamurtarit...

LIRIA-GJILANI

Gjilani merr pikë edhe në Prizren

BOROZANI/ Arian Paçarizi

10 Tetor, 2017 @15:06

Skuadra e Gjilanit ka vazhduar të mbetet ekip i pamposhtur edhe pas...

11-SHET: JAPONIA-SENEGALI

Formacionet: Japonia-Senegali

Foto: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @15:08

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes së radhës ndërmjet...

GRUPI G: ANGLIA-PANAMAJA

Anglia e frikshme, shkatërron Panamanë

Fotot: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @14:49

Anglia tashmë do të kërkojë lidershipin e Grupit G në Botërorin...

MEDIA NOTE

Komunikatë e FBK-së

Pamje nga stërvitjet e Kosovës, të premten pasdite/ BOROZANI/ G. P.

24 Qershor, 2018 @14:42

Pas aksidentit të së shtunës, ku humbi jetën qendra e...

11-SHET: ANGLIA-PANAMAJA

Formacionet: Anglia-Panamaja

Foto: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @12:54

Anglia dhe Panamaja pas pak dalin në përballjen e dytë të...

DITARI RUS (9)

Belgjika në formë, Gjermania nën presion

24 Qershor, 2018 @10:53

Si kampionë Nëse deri tani një ekip po tregon formë kampioni,...

Të gjitha lajmet nga