Të gjitha lajmet

TRAJNERI I PRISHTINËS

Josa: Pa presion, por e duam Kupën

BOROZANI/ D. S.

Josa: Pa presion, por e duam Kupën

26 Maj, 2018 @16:52

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, që është bërë nënkampion i Kosovës në stinorin e parë të tij në Superligë të Kosovës, nesër do të paraqitet në finale të Kupës me ekipin bardhekaltër dhe pret që të fitojë trofeun e parë prej se arriti në Prishtinë.

Prishtina luan ndaj Vëllaznimit nesër në përballjen që zhvillohet në “Adem Jashari” ndërsa loja nis në ora 16:00. Bardhekaltërit kanë siguruar daljen në Europa Ligë, prandaj nuk kanë ndonjë presion tjetër për këtë përballje.

RRUGËTIMI NË KUPË

“Të them të drejtën neve na intereson fitimi i Kupës, sepse fundi i fundit është një trofe për t’u fituar. Nuk do të thotë që luajmë me një skuadër që para pak ditësh ra nga Superliga, sepse edhe ajo skuadër do të vijë të luaj dhe ka qëllimet e veta dhe mua këso situata më kanë qëlluar edhe më përpara dhe ka ardhur puna që skuadra që nuk ishte favorite e ka fituar Kupën. Kupa është një kompeticion që luhet 50-50. Unë ua bëra të qartë lojtarëve që nuk varet e ardhmja e tyre nga ndeshja e Kupës, sepse fundja e fundit secili nga ta e ka treguar se çfarë ka qenë deri tani,” ka thënë Josa për faqen zyrtare të Prishtinës.

Vëllaznimi në anën tjetër, ditë më parë ka humbur ndeshjen e barazhit dhe ka rënë nga Superliga. Ekipi kuqezi nga Gjakova stinorin tjetër do të garojë në Ligë të Parë, mirëpo kjo nuk e bën aspak më të dobët interesin e tyre për të fituar trofeun e Kupës, që ka shpërblim disa mijëra euro për fituesin.

GAME 1: FENIKSI - LIBURNI

Feniksi fiton duelin e parë final

Foto: FC Feniks Drenas (Facebook)

26 Maj, 2018 @15:09

Në takimin e parë final të Play Off-it të Superligës së...

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dhe Cana, bashkëpunimi vazhdon

26 Maj, 2018 @14:56

Pas rënies nga elita e futbollit kosovar dhe një ditë para finales...

FINALJA E MADHE

Formacionet e mundshme: Real Madrid - Liverpool

Foto: uefa.com

26 Maj, 2018 @14:45

Tashmë gjithçka është gati në Kiev për të nisur ndeshja e...

BESA

Ismet Munishi me skuadër të re

26 Maj, 2018 @14:21

Pak pas përfundimit të sezonit 2017/2018, sezon të cilin Besa e...

FINALJA E KUPËS

Prishtina me 3 mungesa në finalen e Kupës

BOROZANI / D.SH

25 Maj, 2018 @10:01

Një javë pas ndeshjes me Dritën, Prishtina do ta tentojë ta...

MIQËSORE

Shqipëria U19 fiton ndaj Kosovës U19

Foto: FFK

24 Maj, 2018 @21:13

Në takimin miqësor mes Kosovës U19 dhe Shqipërisë U19, fituese...

BARAZHI: FERIZAJ vs VËLLAZNIMI

Ferizaji në Superligë, Vëllaznimi bie!

24 Maj, 2018 @18:17

Në ndeshjen e barazhit mes Ferizajit dhe Vëllaznimit, fituese doli...

NAPOLI

Synimet e Ancelottit, nga Milani dhe Bayerni

Foto: goal.com

24 Maj, 2018 @15:27

Ende pa u bërë një ditë e plotë prej se u zyrtarizua si trajner...

FINALJA NË TURQI

Finalja e Champions 2020, në Stamboll

Foto: uefa.com

24 Maj, 2018 @14:23

Stadiumi ku zakonisht i zhvillon ndeshjet reprezentacioni i Turqisë,...

ZBARDHET LISTA E KOSOVËS

24 të ftuar nga Challandes ndaj Shqipërisë

Bernard Challandes, selektor i Kosovës/ Foto: uefa.com

24 Maj, 2018 @11:00

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, që ka nisur me dy fitore...

GAME 1: FENIKSI - LIBURNI

Feniksi fiton duelin e parë final

Foto: FC Feniks Drenas (Facebook)

26 Maj, 2018 @15:09

Në takimin e parë final të Play Off-it të Superligës së...

FINALJA E KUPËS

Prishtina me 3 mungesa në finalen e Kupës

BOROZANI / D.SH

25 Maj, 2018 @10:01

Një javë pas ndeshjes me Dritën, Prishtina do ta tentojë ta...

BARAZHI: FERIZAJ vs VËLLAZNIMI

Ferizaji në Superligë, Vëllaznimi bie!

24 Maj, 2018 @18:17

Në ndeshjen e barazhit mes Ferizajit dhe Vëllaznimit, fituese doli...

PLAY OUT: VUSHTRRIA - FLAMURTARI

Penalltitë vendosin, Flamurtari mbetet në Superligë

BOROZANI / A.A

23 Maj, 2018 @17:49

Në takimin e zhvilluar sot mes Vushtrrisë e Flamurtarit në kuadër...

PLAY OUT

Ndeshja e parë e barazhit luhet sot

23 Maj, 2018 @11:01

Me fillim nga ora 16:00, sot Vushtrria e Flamurtari përballen mes...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga