Të gjitha lajmet

TE JUNIORËT

Juniorët e Lirisë, kampionë vjeshtor

Ekipi i Lirisë, juniorët/ Foto: A. Sajhadi/ KF Liria Official Facebook

Juniorët e Lirisë, kampionë vjeshtor

7 Dhjetor, 2015 @19:32

Juniorët e Lirisë së Prizrenit janë edhe zyrtarisht kampionë vjeshtor të Superligës së juniorëve në futbollin kosovar. 

Ekipi prizrenas i drejtuar nga ish trajneri i Lirisë Agron Beseni dhe ndihmësi Enis Gashi kanë arritur që të mbledhin 33 pikë nga 15 xhirot e para të zhvilluara në stinorin vjeshtor, sa ka edhe Ramiz Sadiku i Prishtinës, por me golaverazh dukshëm më të dobët sesa prizrenasit. 

Tabela e Superligës së Juniorëve, pjesa vjeshtore
Tabela e Superligës së Juniorëve, pjesa vjeshtore

LLAPI NIS ME PËRFORCIME

Llapi përforcohet

7 Dhjetor, 2015 @19:14

Llapi, që përfundoi stinorin vjeshtor si nënkampion i Superligës...

EDHE VUSHTRRIA PA TRAJNER

Vushtrria mbetet pa Shotanin

Bekim Shotani/ BOROZANI/ D.S.

7 Dhjetor, 2015 @19:10

Një njoftim i shkurtër i ekipit të Vushtrrisë në rrjet social ka...

GANI SEJDIU DORËHIQET BEFASISHT

Trajneri kampion, jep dorëheqje

Gani Sejdiu/ BOROZANI/ D.S.

7 Dhjetor, 2015 @19:01

Gani Sejdiu, trajneri mitrovicas që e bëri Ferronikelin kampion...

NË SELMAN STËRMASI, PA GOLA

Derbi i qetë, në kryeqytet

7 Dhjetor, 2015 @16:00

Dueli derbi i Tiranës dhe Partizanit ka përfunduar pa gola 0-0 sot...

GAME 4: PACERS - CAVS

Në natën e barazimeve, bashkohet edhe Clevelandi

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @9:03

Pas Milwaukee Bucks e Washington Wizards, serinë e barazoi edhe...

GAME 4: WIZARDS - RAPTORS

Washingtoni barazon serinë

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @8:59

Fitorja me rezultat 106-98 e Washingtonir kundër Toronto Raptorsit,...

GAME 4: SPURS - WARRIORS

Vjen fitorja e nderit nga Spurs

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @8:55

San Antonio Spurs, duke e mposhtur kampionin aktual, Golden State...

GAME 4: BUCKS - CELTICS

Antetokounmpo sjell fitoren në sekondat e fundit

Foto: nba.com

23 Prill, 2018 @8:51

Milwaukee Bucks, duke e mposhtur Boston Celticsin me rezultat të...

GAME 1: LIPJANI - KALAJA

Lipjani fiton ndeshjen e parë në finale

22 Prill, 2018 @21:22

Lipjani arriti ta mposht Kalanë me rezultat 76-71, në ndeshjen e...

Të gjitha lajmet nga