Të gjitha lajmet

JUVENTUS - ATALANTA

Juve fiton, forcon kreun

Juve fiton, forcon kreun

14 March, 2018 @20:17

Juventus
Atalanta
Juventus 2 : 0 Atalanta
G.Higuain 29', B.Matuidi 81'

Allianz Stadium
Me fitoren e 'Zonjës së Vjetër' është mbyllur ndeshja e mbetur mes Juventusit dhe Atalantas. Kjo ndeshje ishte shtyrë për shkak të borës së madhe në Torino javë më parë, ndërsa në terminin e ri Juventusi u tregua skuadër më e suksesshme, duke i shënuar Etrit Berishës dy herë dhe duke e mbyllur ndeshjen me fitore. TABELA AKTUALE SERIE A Kjo fitore e forcon Juventusn në krye të klasifikimit, me Napolin që xhirot e fundit ka lëshuar pikë dhe e ka lëshuar kreun.

1/8: BESIKTAS - BAYERN

Bayerni, çerekfinalisti i parafundit

14 March, 2018 @20:10

Në një ndeshje me atmosferë të shkëlqyeshme, edhe pse skuadra...

FERONIKELI - BESA

6 minuta, 3 gola, Nikli fiton dramën

14 March, 2018 @16:46

Ndeshja më dramatike e ditës së sotme padyshim që u zhvillua në...

DRITA - DRENICA

Drita mposht Drenicën, -2 nga kreu

14 March, 2018 @16:41

Pas dy barazimeve radhazi në Superligë, Drita i është rikthyer...

LLAPI - VLLAZNIA

Llapi i rikthehet fitoreve

14 March, 2018 @16:35

Pas disa rezultateve jo të mira në Superligë dhe në Kupë,...

LIRIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi përsëri merr pikë në Prizren

Foto: Arkiv

14 March, 2018 @16:31

Për herë të tretë këtë sezon, Liria nuk ka mundur ta mposhtë...

PRISHTINA - TREPÇA '89

Lideri e kampioni ndajnë pikët

14 March, 2018 @16:26

Në takimin e luajtur mes dy skuadrave të para që e përfaqësuan...

HARRY KANE

Mësohet data e kthimit

14 March, 2018 @15:42

Lëndimi i sulmuesit të Tottenhamit dhe Anglisë, Harry Kane, do ta...

INTER - FIORENTINA

Fitorja e radhës për neroazzurrët

Foto: FCInter/fb

25 September, 2018 @23:55

Interi që duket të jetë i këndellur pas fitoreve dramatike ndaj...

FROSINONE - JUVENTUS

Ndaj të fundit, në minutat e fundit

23 September, 2018 @22:56

Juventus nuk e ka pasur lehtë sonte ndaj Frosinones së fundit në...

MILAN - ATALANTA

Berisha e Xhimshiti rezervë, Milani ndalet në fund

Foto: B/R Football

23 September, 2018 @19:58

Pas fitores në Europa League në mesjavë, Milani ka dështuar të...

TORINO - NAPOLI

Insigne me çifte, Napoli vazhdon dominimin

Foto: SSNapoli/tw

23 September, 2018 @14:37

Skuadra e Carlo Ancelottit, Napoli, tashmë ka bërë 7 ndeshje që...

SAMPDORIA - INTER

Brozovic për festë neroazzure

Foto: FCInter/fb

22 September, 2018 @22:35

Ndeshja kaotike, që kishte tre gola të anuluara (1 te Samp, 2 te...

Të gjitha lajmet nga Serie A