Të gjitha lajmet

BARCELONA-JUVENTUS

Juventus mban portën e paprekur, eliminon Barcelonën

Foto: championsleague/facebook

Juventus mban portën e paprekur, eliminon Barcelonën

19 Prill, 2017 @22:26

Barcelona
Juventus
Barcelona 0 : 0 Juventus

Juventus është gjysmëfinalisti i radhës në Ligë të Kampionëve, pasi që ka eliminuar Barcelonën, pas dy ndeshjeve të zhvilluara.

Buffon

Bianconerët me mbrojtje të ngjeshur kanë arritur të ndalnin sulmet e Barcelonës, që vinin kryesisht nga Neymari i disponuar, ndërsa edhe tentimet e pakta të Lionel Messit, u ndalën nga mbrojtja e koordinuar mirë e Juventusit.

SKEMA DREJT FINALES

Juventus ka kërcënuar sa ka mundur përmes kundërsulmeve, por nuk ka arritur të shënojë, për përfundimtaren, 0-0.

Kështu, duke pasur avantazh madhor nga ndeshja e parë, 3-0, Juventus do të kërkojë trofeun europian që i mungon nga viti 1996.

Dybala

VENDIMI I KD

Munishi 6 muaj, Referi Gashi 1 vjet suspendim

19 Prill, 2017 @21:50

FFK ka bërë të ditur sot dënimet për video-skandalin e botuar...

KUPA E SHQIPËRISË

Skënderbeu e Tirana në finale të Kupës

19 Prill, 2017 @20:27

Pas dy takimeve të luajtura sot, janë kuptuar dy finalistët e...

MAQEDONI

Shkëndija në finale të Kupës, e pret Pelisteri

19 Prill, 2017 @20:22

Ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë, e cila u ndërpre në...

MONACO - DORTMUND

Monaco vs. Dortmund, publikohen skuadrat startuese

19 Prill, 2017 @20:21

Janë publikuar formacionet edhe për ndeshjen mes Monacos dhe...

BARCA - JUVENTUS

Barca vs. Juve, formacionet zyrtare

19 Prill, 2017 @20:17

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar formacionet zyrtare të...

MAQEDONI

Shkëndija vs. Vardari, ndërpritet ndeshja

19 Prill, 2017 @17:03

Është ndërprerë ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë...

KUPA E KOSOVËS: BESA - TREPÇA

Goleadë në Pejë, Besa në finale!

19 Prill, 2017 @16:56

Pas barazimit 2-2 në ndeshjen e parë në Mitrovicë, Besa ka...

KUPA E KOSOVËS: LLAPI - DRENICA

Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

Foto: kfllapi.com

19 Prill, 2017 @16:53

Me rezultat të thellë 4-1 është mbyllur ndeshja kthyese...

MICHAEL KEANE

Mourinho kërkon mbrojtësin e Burnleyt

Pa u bërë tre vite të plota që u shit nga Manchester United te Burnley, kërkohet rikthimi i tij në ekip! Michael Keane, shembull si luftohet

19 Prill, 2017 @10:39

I lindur në Stockport në janar të vitit 1993 dhe ish-talent i...

THE MIRROR

Wenger vazhdon, por me risi

19 Prill, 2017 @10:10

E përditshmja britanike, The Mirror, ka bërë të ditur sot se...

3 NGA 3

8 grupe, 5 skuadra të pagabueshme

19 Tetor, 2017 @8:52

Pas përfundimit të pjesës së parë të fazës grupore të Ligës...

GRUPI C

Goleadë në Londër për barazim

18 Tetor, 2017 @22:56

Ndeshja e mbrëmjes në Ligë të Kampionëve sonte ishte ndërmjet...

GRUPI B

Lehtë për Bayernin e Parisin

18 Tetor, 2017 @22:48

Ashtu siç edhe pritej, Bayerni e Parisi kanë shënuar fitore të...

GRUPI A

Xhaka me gol e asist, Baseli rrit gjasat për kualifikim

18 Tetor, 2017 @22:41

Një super Taulant Xhaka u pa sonte në Moskë! Mesfushori i...

GRUPI D

Barcelona pa probleme ndaj grekëve

18 Tetor, 2017 @22:15

Barcelona ka vazhduar formën perfekte në Grupin D të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League