Të gjitha lajmet

JUVENTUS - PORTO

Juventusi mbron nderin e Italisë

Juventusi mbron nderin e Italisë

14 Mars, 2017 @23:47

Juventus
Porto
Juventus 1 : 0 Porto
P.Dybala (P) 42'

Juventus Stadium

Të futur në fushë me epërsinë 1-0 nga ndeshja e fituar në Portugali, ‘Zonja e Vjetër’ nuk lejoi ‘emocione’ as në takimin kthyes të luajtur në ‘Juventus Stadium’.

Me një gol të argjentinasit Dybala në fundin e pjesës së parë nga pika e bardhë, Juventusi i dha goditjen e ‘knock out-it’ Portos, për t’u kualifikuar kështu me rezultat të përgjithshëm 2-0 në çerekfinale.

Duhet përmendur që pak para golit, Porto mbeti me 10 lojtarë në fushë pas përjashtimit të Pereiras. Përjashtim për Porton kishte pasur edhe në ndeshjen e parë në Portugali, duke bërë që gjërat për Juventusin të ishin më të lehta në të dy takimet.

Me Napolin e eliminuar, Juventusi mbetet skuadra e vetme italiane që arrin çerekfinalen e Championsit sivjet.

LEICESTER - SEVILLA

Përmbysje në ‘King Power’, Leicesteri shkruan historinë

14 Mars, 2017 @23:45

Në takimin e luajtur në ‘King Power Stadium’, kampioni në fuqi i...

GRUPI G

Visar Ganiu, ndihmës-trajner i Maqedonisë

14 Mars, 2017 @21:52

Përfaqësuesja e Maqedonisë, sot edhe zyrtarisht ka emëruar...

TICKETS

Biletat Kosova-Islanda, nesër në shitje

14 Mars, 2017 @21:45

Biletat për ndeshjen kualifikuese Kosova-Islanda dalin nesër në...

DISCIPLINA

8 pika në disciplinoren e FFK-së pas xhiros XXI

14 Mars, 2017 @19:29

Pas shqyrtimit të raporteve të zyrtarëve të ndeshjeve FFK ka...

PORTIERI

Strakosha apo Hoxha?!

14 Mars, 2017 @16:52

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, mund të jetë në...

KTHEHET MESFUSHORI

Mërgim Pefqeli i gatshëm pas operimit

Mërgim Pefqeli, Prishtina/ Foto: prishtinafc.com

14 Mars, 2017 @15:51

Mesfushori i Prishtinës, Mërgim Pefqeli, shumë shpejt pritet të...

NË PRITJE

Kastriot Dërmaku, befasia e De Biasit!

Kastriot Dërmaku, Lucchese.

14 Mars, 2017 @15:41

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pritet që...

CHAMPIONS LEAGUE

Dihen 4 të kualifikuarat e para

2 Nëntor, 2017 @0:17

Dy xhiro para përfundimit të fazës grupore, 4 skuadra tashmë e...

GRUPET G DHE H

Super Tottenhami mposht Realin dhe siguron kualifikimin

1 Nëntor, 2017 @23:46

Pas humbjes nga Manchester United në Premier League, skuadra e...

GRUPET E DHE F

City feston kualifikimin në Itali, Liverpooli e Sevilla kryejnë detyrat

1 Nëntor, 2017 @23:40

Ashtu si në ndeshjen e parë mes tyre në ‘Etihad’, edhe sonte...

GRUPET C DHE D

Roma mposht Chelsean, Qarabagu i Agollit merr pikë në Madrid

31 Tetor, 2017 @23:51

Fitore 3-0 ka shënuar skuadra e Romës në ndeshjen kryesore të...

GRUPET A DHE B

United vendos rekord të ri, Bayerni e Parisi s’gabojnë

31 Tetor, 2017 @23:48

Me fitore 2-0 është mbyllur ballafaqimi mes Manchester Unitedit dhe...

Të gjitha lajmet nga Champions League