Të gjitha lajmet

CHAMPIONS LEAGUE

Juventusi me mungesa ndaj Barcelonës

Juventusi me mungesa ndaj Barcelonës

11 Shtator, 2017 @16:18

Kur jemi një ditë para fillimit të fazës së grupeve në Champions League, një lajm i hidhur vjen për Juventusin.

Howedes, Chiellini dhe Mandzukic janë ende të lënduar dhe nuk janë të gatshëm për sfidën që Juventusi e zhvillon nesër ndaj Barcelonës në ‘Camp Nou’.

GRUPET CHAMPIONS LEAGUE

Natyrisht, kjo cilësohet sfida më e vështirë e fazës së gupeve për skuadrën e Allegrit në luftë për vendin e parë në grup, me Olympiacosin e Sporting Lisbonën që konsiderohen ‘autsajderë’.

Skuadra e Juventusit për këtë duel:

FRANK DE BOER

Shkarkohet pas 4 ndeshjeve

Foto: Crystal Palace Official

11 Shtator, 2017 @13:02

Vjen viktima e parë në Premier Ligë sa i përket trajnerëve. Pas...

FEMRAT U19

Vajzat U19 një ditë para ndeshjes ndaj gjermaneve

Pamje nga stërvitjet e djeshme të vajzave U19 të Kosovës/ Foto: FFK

11 Shtator, 2017 @8:27

Përfaqësuesja e Kosovës U19 në futboll, ka mbajtur seancën e...

LAÇI-PARTIZANI

Laçi me 2 gola i uron mirëseardhje Iulianos në Shqipëri

Foto: nga arkivi

10 Shtator, 2017 @21:18

Para fillimit të stinorit nisën me shumë bujë dhe me disa...

FERIZAJI-VUSHTRRIA

Muhabi Bushi vendos derbin, Ferizaji njofton me humbje Vushtrrinë

Foto: nga arkivi

10 Shtator, 2017 @21:02

Skuadra e Ferizajit ka fituar derbin e sotëm të Ligës së Parë...

NDËRKOHË NË UEFA

Trajnerët e nivelit të lartë, ndajnë idetë me UEFA-në

Foto: uefa.com

3 Shtator, 2017 @21:44

Ditë më parë në Nyon të Zvicrës, në kuadër të ditëve të...

TREGJET FUTBOLLISTIKE

Kur përfundojnë afatet kalimtare të lojtarëve në ligat kryesore?

31 Gusht, 2017 @9:39

Në ditët e fundit të afatit kalimtar zakonisht nuk dihet saktë se...

GOAL OF THE SEASON

Goli i stinorit, i takon Mandzukicit

29 Gusht, 2017 @12:17

Goli i shënuar në finalen e fundit të Ligës së Kampionëve ndaj...

SHORTI I FAZËS GRUPORE

Kompletohen grupet e Ligës së Kampionëve 2017/18

24 Gusht, 2017 @18:35

Në Monaco është tërhequr shorti për fazën grupore të Ligës...

CHAMPIONS LEAGUE - SHORTI

Vazot për shortin e Champions Leagues

23 Gusht, 2017 @23:23

Pas ndeshjeve të luajtura sonte, tashmë janë konfirmuar të gjitha...

Të gjitha lajmet nga Champions League