Të gjitha lajmet

PLAY OUT: GAME 1

Kalaja fiton në Pejë, i afrohet Superligës

BOROZANI / A.P

Kalaja fiton në Pejë, i afrohet Superligës

29 Prill, 2018 @19:50

Borea
Kalaja
Borea 84 : 93 Kalaja
Shpend GASHI 31 pikë Edmond KRYEZIU 31 pikë

Palestra "Karagaç", Pejë

Kalaja shumë afër Superligës!

Skuadra prizrenase ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në kuadër të Play Out-it sonte në Pejë, për t’iu afruar shumë Superligës së Kosovës, me ndeshjen kthyese që luhet në Prizren pas pak ditëve.

Dueli i sontëm u mbyll me rezultat 84-93 në të mirë të prizrenasve, që do të thotë se Boreas për mbetje në Superligë i duhet fitore me mbi 9 pikë në takimin që luhet në Prizren, derisa skuadrës së Kalasë për ta siguruar ngjitjen i mjafton edhe humbja deri në pikë 9 epërsi.

PLAY OFF: BASHKIMI - RAHOVECI

20 minuta lojë, Bashkimi në epërsi

BOROZANI

29 Prill, 2018 @19:07

Pas 20 minutave në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Rahovecit...

PLAY OFF: SEMIFINALS

Në “Sezai Surroi” për përballjen e dytë

BOROZANI / A.P

29 Prill, 2018 @8:59

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, sonte Bashkimi e luan...

GAME 2: BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Një fitore larg titullit

BOROZANI/ Arian Paçarizi

28 Prill, 2018 @20:12

Vashave të Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për ta...

SEMIFINALS GAME 2: PRI - YLL

Ylli “zgjohet” vonë, Prishtina shumë pranë finales

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @19:25

Me fitoren e vendasve ka kaluar edhe takimi i dytë gjysmëfinal mes...

PLAY OFF: SEMIFINALS

Prishtina në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI

28 Prill, 2018 @18:31

Pas 20 minutave lojë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale në...

SUPERLIGA: PLAY OUT

Play Out, termini për ndeshjen e parë

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @17:24

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Basketbollit të Kosovës e...

SEMIFINALS GAME 2: BAS - RAH

2-0 në seri, një hap larg finales

BOROZANI / A.P

29 Prill, 2018 @20:06

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, Bashkimi ka shënuar...

PLAY OFF: BASHKIMI - RAHOVECI

20 minuta lojë, Bashkimi në epërsi

BOROZANI

29 Prill, 2018 @19:07

Pas 20 minutave në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Rahovecit...

PLAY OFF: SEMIFINALS

Në “Sezai Surroi” për përballjen e dytë

BOROZANI / A.P

29 Prill, 2018 @8:59

Pas fitores në ndeshjen e parë të serisë, sonte Bashkimi e luan...

SEMIFINALS GAME 2: PRI - YLL

Ylli “zgjohet” vonë, Prishtina shumë pranë finales

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @19:25

Me fitoren e vendasve ka kaluar edhe takimi i dytë gjysmëfinal mes...

PLAY OFF: SEMIFINALS

Prishtina në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI

28 Prill, 2018 @18:31

Pas 20 minutave lojë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale në...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga