Të gjitha lajmet

MIREL JOSA

Kampionati është i gjatë

Mirel Josa, trajner i Prishtinës/ Foto: FCPrishtina Official

Kampionati është i gjatë

18 Shkurt, 2018 @18:57

Përkundër se bëri skuadrën lidere me fitore ndaj rivalit direkt dhe duke e rrëzuar kampionin vjeshtor në vend të dytë, duke marë lidershipin, trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, është treguar i thjeshtë dhe ka dhënë deklaratë modeste pas ndeshjes.

“Unë nuk e konsideroj fitore të madhe, por një ndeshje të radhës. Normalisht ishte kundërshtar yni direkt, por kemi edhe kundërshtar tjerë direkt. Kampionati është i gjatë dhe nuk do të shkojnë të gjitha gjërat ashtu siç duam ne, sepse luajnë edhe skuadrat tjera futboll. Edhe sikur të kishim ndonjë rezultat tjetër sot, përsëri do të ishim në presion për të fituar çdo ndeshje tjetër. Pra, mendojmë për ndeshjen e radhës që të bëjmë sa më mirë në atë ndeshje, për përgatitje të skuadrës, sepse tani fillon orari i ngjeshur,” kanë qenë fjalët e Josës pas ndeshjes, shkruan faqja zyrtare e Prishtinës sot.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Prishtina me fitore 2-0 ndaj Llapit, ka marë kryesimin e Superligës, që në xhiron e parë të stinorit pranveror. Ndërsa lufta për titull është ngushtuar edhe më shumë, pasi që tre skuadrat e para të renditura në klasifikim, kanë dy pikë dallim mes vete.

DRENICA - BESA

Drenica e Besa ndajnë pikët

Foto: KF Drenica (shkurt 2018)

18 Shkurt, 2018 @14:41

Pa fitues u mbyll dueli i luajtur sot mes Drenicës e Besës në...

LIRIA - VLLAZNIA

Magani vendimtar, Liria 4 pikë larg kreut

BOROZANI / A.P

18 Shkurt, 2018 @14:34

Me fitore ka nisur stinori pranveror për Lirinë. Skuadra...

PRISHTINA - LLAPI

2 gola për 3 pikë, Prishtina merr kreun

Foto: FCPrishtina Official

18 Shkurt, 2018 @14:31

Me fitoren e Prishtinës u mbyll ndeshja kryesore e ditës së sotme...

TREPÇA '89 - VËLLAZNIMI

Kapiteni Idrizi për fitoren e mitrovicasve

18 Shkurt, 2018 @14:26

Në takimin e parë të stinorit pranveror, kampioni në fuqi i...

DRITA - FERONIKELI

Gërbeshi ndëshkon ish-skuadrën, Drita fiton

BOROZANI / Arkiv

18 Shkurt, 2018 @13:52

Goli i Fidan Gërbeshit nga pika e bardhë ishte i vetmi gol i...

DRITA - FERONIKELI

Drita vs. Feronikeli, formacionet e skuadrave

18 Shkurt, 2018 @12:43

Këto janë formacionet startuese të Dritës e Feronikelit për...

DRENICA - BESA

Drenica vs. Besa, 11-shet startuese

18 Shkurt, 2018 @12:29

Këto janë formacionet startuese të Drenicës dhe Besës për...

TREPÇA '89 - VËLLAZNIMI

Trepça ‘89 vs. Vëllaznimi, formacionet startuese

18 Shkurt, 2018 @12:24

Me fillim nga ora 12:30, në “Riza Lushta” të Mitrovicës Trepça...

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina vs. Llapi, formacionet zyrtare

18 Shkurt, 2018 @12:19

Një nga ndeshjet kryesore të ditës së sotme në Superligë...

LIRIA - VLLAZNIA

Publikohen formacionet e Lirisë dhe Vllaznisë

BOROZANI / A.P

18 Shkurt, 2018 @12:14

Pak minuta para ndeshjes, Liria dhe Vllaznia e Pozheranit i kanë...

DITARI RUS (5)

Uragani

Fotot: FIFA & Squawka

18 Qershor, 2018 @21:09

Si kaloi dita e pestë e e Botërorit?  ZLATANI Pa Ibrahimovicin,...

GRUPI G: TUNIZIA - ANGLIA

Kapiteni Kane sjell fitoren e Anglisë

Fotot: FIFA/fb

18 Qershor, 2018 @20:35

Një Angli premtuese kësaj radhe në Botëror. Si me lojë, ashtu...

WOLVES

Patricio transferohet në Premier League

18 Qershor, 2018 @18:07

Një nga skuadrat e sapo promovuar në Premier League, Wolverhapton...

11-SHET: TUNIZIA - ANGLIA

Tunizia vs. Anglia, formacionet startuese

18 Qershor, 2018 @18:04

Janë publikuar formacionet e Tunizisë dhe Anglisë afro 1 orë para...

GRUPI G: BELGJIKA - PANAMA

Start i fuqishëm i Belgjikës

Foto: Squawka

18 Qershor, 2018 @17:54

Start i fuqishëm i Belgjikës në Botërorin e Rusisë! ‘Djajtë e...

Të gjitha lajmet nga