Të gjitha lajmet

SUPERKUPA PËR FEMRA E MESHKUJ

Kampionët në kërkim të Superkupës

Foto: FVK

Kampionët në kërkim të Superkupës

2 Maj, 2018 @11:26

Dy skuadrat kampione të Kosovës në volejboll, KV Drita te femrat dhe KV Peja te meshkujt, pasditen e nesërme (3 maj 2018) në Gjilan, do të kërkojnë edhe trofeun e radhës.

Me fillim nga ora 17:00 luhet ndeshja në kategorinë e meshkujve, ku për trofeun e Superkupës ndeshjen KV Luboteni dhe KV Peja.

Ndërsa me fillim nga ora 20:00 luhet ndeshja e Superkupës për femra KV Drita dhe KV Kastrioti.

KV Peja dhe KV Drita ditë më parë u shpallën kampionë në kategoritë e tyre, ndërsa tash do të kërkojnë që të përfundojnë stinorin edhe me trofetë e radhës.

Të dyja ndeshjet zhvillohen në Bashkim Selishta të Gjilanit, ndërsa transmetohen direkt nga RTK. Superkupën e meshkujve e transmeton drejtpërdrejtë RTK 1, ndërsa atë të femrave, RTK 4.

AZERBAIJAN GP

Lewis Hamilton fiton garën e Azerbejxhanit

Foto: Formula 1

29 Prill, 2018 @14:58

Garë e çmendur ishte gara e katërt e sezonit në Baku të...

XHUDO

Kosova dhe xhudo, dominimi vazhdon!

26 Prill, 2018 @19:38

Në ditën e parë të kampionatit evropian që po mbahet në Tel...

AUTOMOBILIZËM

Faton Rama fiton garën e Prizrenit

Foto: FASK

23 Prill, 2018 @15:22

Faton Rama është fitues i garës së parë në disiplinën auto...

XHUDO

Kosova dhe xhudo, dominimi vazhdon!

26 Prill, 2018 @19:38

Në ditën e parë të kampionatit evropian që po mbahet në Tel...

AUTOMOBILIZËM

Faton Rama fiton garën e Prizrenit

Foto: FASK

23 Prill, 2018 @15:22

Faton Rama është fitues i garës së parë në disiplinën auto...

VOLEJBOLL - FINALJA E MADHE

Peja kampione e Kosovës

KV Peja/ fb

22 Prill, 2018 @20:15

Peja ka shënuar fitore në finalen dramatike ndaj Prishtinës në...

TEKVANDO

10 medalje për Prizrenin në Taekwondo

Foto: KTPrizren/fb

17 Prill, 2018 @10:47

Në kampionatin regjional “Tirana Challenge” organizuar në Tiranë,...

VOLEJBOLL

KV Vëllaznimi në Superligë pas 20 viteve

Foto: KV Vëllaznimi

16 Prill, 2018 @16:30

Pas 20 viteve, skuadra e Vëllaznimit në sportin e volejbollit ka...

Të gjitha lajmet nga Të tjera