Të gjitha lajmet

NICO ROSBERG

Kampioni befason! Pensionohet

Kampioni befason! Pensionohet

2 Dhjetor, 2016 @14:57

Njeriu që pas 25 viteve karrierë mbi katër rrota këtë vit fitoi titullin e kampionit të botës në Formula 1, Nico Rosberg, ka bërë të ditur se po pensionohet nga ky sport.

R

Njoftimi i tij ka ardhë befasishëm sot, pasi që një gjë e tillë nuk pritej nga gjermani 32 vjeçar që pas luftërave të shumta me kolegun e skuadrës Lewis Hamilton, ka arritur të stoliset me atë që e ka pasur ëndërr jetësore.

R

“Tash e tutje, jam këtu për t’u kënaqur me momentet e reja që do t’mi falë jeta. Do të hap kaptinën e re në jetë për të parë se çka më ka përgatitur tash e tutje…” - ka shkruar ndër të tjera Rosberg në letrën përshëndetëse të tij të postuar në Facebook sot.

ATLETIKË

KA Prizreni bojkoton Federatën

1 Dhjetor, 2016 @14:00

Kryesia e KA Prizren, duke qenë se është klubi i dytë më i...

SUPERLIGA FUTSALL XHIRO VIII

Liburni e Prishtina fitojnë

29 Nëntor, 2016 @10:03

Xhiroja e tetë e Superligës së Kosovës në futsall ka kaluar me 4...

DAVIS CUP 2016 FINAL

Argjentinë historike, befasohet Kroacia

28 Nëntor, 2016 @15:03

Me fitoren e Federico Delbonisit 3-0 ndaj Ivo Karlovicit, Argjentina...

FORMULA 1 2016 vs FORMULA 1 2017

Formula e re, për gara më sfiduese

8 Shkurt, 2017 @12:04

Me arsyetimin e ngritjes së konkurrencës dhe spektaklit, Formula 1...

NË MERCEDES

Bottas te ekipi kampion

16 Janar, 2017 @15:57

Piloti finlandez i Williamsit, Valtteri Bottas (27 vjeç), i është...

MERCEDES

Kolegu i Hamiltonit s’do të dihet deri në 2017

16 Dhjetor, 2016 @6:05

Pa ardhur Viti i Ri, nuk do të bëhet i ditur zyrtarisht kolegu i ri...

ECCLESTONE

Rosberg do t’i mungojë Formulës

REUTERS/Arkiv

9 Dhjetor, 2016 @14:09

Këto janë fjalët e shefit ekzekutiv të Formulës 1, Bernie...

NË KËRKIM

Vettel s’e zëvendëson Rosbergun

5 Dhjetor, 2016 @14:31

Ngasësi i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka mohuar përfoljet se mund...

Të gjitha lajmet nga Formula 1