Të gjitha lajmet

HAPET XHIROJA XXVII

Kampioni dhe nënkampioni, në takimin e radhës

Kampioni dhe nënkampioni, në takimin e radhës

21 Prill, 2017 @12:43

Sot hapet xhiroja e XXVII e Superligës së Kosovës me duelin ndërmjet kampionit dhe nënkampionit aktual të Kosovës!

Feronikeli, që vazhdon të kërkojë mbrojtjen e titullit, pret Hajvalinë, nënkampione aktuale, por tashmë të dorëzuar në luftë për mbijetesë pas krizës që e kishte në ekip.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Dueli nis në ora 15:00 dhe zhvillohet në “Rexhep Rexhepi” të Drenasit, derisa Feronikeli synon fitore të sigurt në këtë përballje.

Refer kryesor i ndeshjes është Nazmi Rraci, derisa do të ndihmohet nga anësorët, Safet Berisha dhe Imran Kabashi.

5 PËR VIKEND

9 super ndeshjet e fundjavës

22 Prill, 2017 @9:00

Ndeshjet e rëndësishme bëjnë që kësaj radhe nëntë ndeshje të...

GJYSMËFINALET

Champions League, përcaktohen çiftet gjysmëfinaliste

21 Prill, 2017 @12:15

Janë bërë të ditura çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të...

SPONSOR

Emër i ri për Ligue 1

21 Prill, 2017 @9:03

Elita e futbollit të Francës, tashmë do të ketë emër të...

SHPRESA E KOSOVËS

Loti Celina vazhdon kontratën

Loti Celina/ Foto: godset.no

21 Prill, 2017 @8:41

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Loti Celina, ka...

BESIKTAS-LYON

Penalltitë çojnë Lyonin përpara

20 Prill, 2017 @23:43

Lyon ka arritur të sigurojë gjysmëfinalen e Europa Ligës vetëm...

SCHALKE-AJAX

Ajax ngrin Schalken

20 Prill, 2017 @23:37

Dygolëshe ishte epërsia e Ajaxit nga ndeshja e parë, 2-0. Schalke...

UNITED-ANDERLECHT

Rashford çon Unitedin përpara

20 Prill, 2017 @23:34

Sulmuesi i ri i Manchester Unitedit, Marcus Rashford, ka siguruar...

GENK-CELTA

Celta, gj’finalisti i parë

20 Prill, 2017 @22:56

Skuadra spanjolle, Celta Vigo, është gjysmëfinalisti i parë i...

DELEGIMET PËR XHIRON XXVII

Përcaktohen referët e xhiros XXVII

BOROZANI/A. P.

20 Prill, 2017 @15:29

Një ditë para ndeshjes së parë, janë përcaktuar referët e...

GJYKIMI

Referi i El Clasicos, shpreson në ndeshje me pak gabime

20 Prill, 2017 @15:15

Duke ditur se referimi i sotëm po kritikohet shumë dhe do të ketë...

FERONIKELI-GJILANI

Feronikeli njofton Gjilanin me humbje

30 Tetor, 2017 @15:54

Pas 13 xhirove të zhvilluara në Superligën e Kosovës, tashmë nuk...

FORMACIONET ZYRTARE: FERONKELI-GJILANI

11-shet: Feronikeli-Gjilani

30 Tetor, 2017 @13:54

Dueli i fundit i xhiros XIII të Superligës nis pas pak në Drenas,...

TREPÇA '89 - LIRIA

Trepça ‘89 fiton, prishet seria e Lirisë

29 Tetor, 2017 @15:59

Pas 6 ndeshjeve radhazi pa humbje, seria e Lirisë është ndalur nga...

VËLLAZNIMI - DRENICA

Visar Berisha nxjerr Drenicën me pikë nga Gjakova

Foto: FC Vëllaznimi (29.10.2017)

29 Tetor, 2017 @15:58

Në praninë e afro 2000 shikuesve, Vëllaznimi e Drenica barazuan me...

LLAPI-VLLAZNIA

Përmbysje për lidership, Llapi shkëlqen në fund

29 Tetor, 2017 @15:44

Llapi është treguar i pamëshirshëm ndaj Vllaznisë së Pozharanit...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga