Të gjitha lajmet

CSKA - BASKONIA @ GAME 1

Kampioni djersitet dhe fiton

Foto: euroleague.net

Kampioni djersitet dhe fiton

18 Prill, 2017 @21:00

CSKA Moscow
Baskonia Vitoria Gasteiz
CSKA Moscow 98 : 90 Baskonia Vitoria Gasteiz
Milos TEODOSIC 22 pikë Shane LARKIN 17 pikë

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, me vështërsi e mposhti Baskonian me rezutlat 98-90.

Epërsia 8 pikëshe është krijuar kah fundi i ndeshjes, ngase skuadra spanjolle Baskonia Vitoria, me lojë të mirë tregoi se seria nuk do të kalojë aq lehtë për CSKA-në.

a

Megjithatë skuadra ruse kaloi 1-0 në epërsi në seri, ndërsa ylli i ndeshjes ishte Milos Teodosic me 22 pikë të shënuara.

Në anën tjetër Shane Larkin, u dallua me 17 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e dytë do të luhet përsëri në Rusi me 20 prill.

TOP 10 @ EUROBASKET

Mike Moser, lider i TOP 10-shes së xhiros

18 Prill, 2017 @12:58

Basketbollisti i Sigal Prishtiëns, Mike Moser, është në maje të...

PESARO-JUVECASERTA

Mposhtet Juvecaserta e Dardanit

18 Prill, 2017 @11:52

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, është...

SPURS - GRIZZLIES @ GAME 2

Arushat në gjumë, Spurs 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2017 @9:45

San Antonio Spurs, duke dominuar prej fillimit të ndeshjes, kaloi...

CAVALIERS vs PACERS @ GAME 2

Kampioni udhëton në Indiana me 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2017 @9:20

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, nuk gaboi as në...

PLAYOFF START

Nesër starton Play Offi në Euroleague

Foto: euroleague.net

17 Prill, 2017 @20:13

Play Offi në Euroleague, do të fillojë nesër me dy ndeshje....

RRUGA PËR FINAL FOUR (4)

Çerekfinalet e Euroligës: Panathinaikos – Fenerbahçe

Foto: euroleague.net

15 Prill, 2017 @10:00

Në këtë duel favoriti mungon. Feneri ka dëshmuar se fiton në...

RRUGA PËR FINAL FOUR (3)

Çerekfinalet e Euroligës: Olympiacos – Anadolu Efes

14 Prill, 2017 @10:00

Çifti ndoshta më i barabartë i çerekfinales mund të vendoset nga...

RRUGA PËR FINAL FOUR (2)

Çerekfinalet e Euroligës: CSKA Moska – Baskonia Vitoria Gasteiz

Foto: euroleague.net

13 Prill, 2017 @10:00

Kampionia aktuale përballë rebelimit bask. Parashikimi: 3-1...

RRUGA PËR FINAL FOUR (1)

Çerekfinalet e Euroligës: Real Madrid - Darüşşafaka

Foto: okdiario.com

12 Prill, 2017 @9:28

Ekipi më potent i pjesës së rregullt me gjasa të mëdha karshi...

Të gjitha lajmet nga Euroleague