Të gjitha lajmet

PORUGALIA-HOLANDA

Kampioni Evropian, pëson pas një viti

Foto: uefanationsleague

Kampioni Evropian, pëson pas një viti

26 Mars, 2018 @21:40

Portugalia
Holanda
Portugalia 0 : 3 Holanda
11' M. Depay, 32' R. Babel, 45'+2 V. van Dijk

Stade de Genève (Carouge)

Është dashur që të kalojë një vit kalendarik, që Portugalia të pësojë. Pas disfatës së pësuar në mars të vitit të kaluar në miqësore nga Suedia, 2-3, Portugalia është mposhtur bindshëm sonte nga Holanda, në miqësore, 0-3.

Memphis Depay, Ryan Babel dhe Virgil Van Dijk me golat e shënuar në pjesë të parë të ndeshjes i kanë dhënë goditje të rëndë Portugalisë, ashtu që këta të fundit mos të këndellen në pjesë të dytë të ndeshjes.

Portugal vs Netherlands

Gjashtë zëvendësimet në pjesë të dytë të Fernando Santosit nuk kanë bërë punë karshi Holandës së Ronald Koemanit sonte, derisa rezultati ngjalli tulipanët në kërkim të rikthimit në gara të mëdha europiane e botërore.Qartësim:

Këtu nuk është llogaritur humbja pas penalltive nga Kili në Kupën e Konfederatave

SHQIPËRIA - NORVEGJIA

Shqipëria mposhtet minimalisht nga Norvegjia

26 Mars, 2018 @19:55

Në miqësoren e zhvilluar sonte në Elbasan ndaj Norvegjisë,...

KUQEZINJTË QË FILLOJNË

Formacionet zyrtare: Shqipëria - Norvegjia

Foto: FSHF

26 Mars, 2018 @17:43

Janë publikuar 11shet startuese të Shqipërisë dhe të...

LIGA E PARË

Prizreni përforcon pozitën e parë

BOROZANI/ Arian Paçarizi

25 Mars, 2018 @23:49

Në duelin e dy skuadrave me pikë të barabarta në krye të...

SAMIR UJKANI

Fusha ishte shumë e vështirë

25 Mars, 2018 @20:23

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Samir Ujkani, në një...

HEKURAN KRYEZIU

Duhet edhe shumë punë

24 Mars, 2018 @22:04

Mesfushori i dalluar i Kosovës, Hekuran Kryeziu, në deklaratën e...

EDON ZHEGROVA

Kujt ia dedikoi golin Zhegrova?

24 Mars, 2018 @21:44

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që...

PAS NDESHJES KOSOVA - MADAGASKARI

Challandes: Kemi punuar në mbrojtje, i kënaqur me fitoren

24 Mars, 2018 @21:02

Pas fitores në debutimin e tij me Kosovën, per Supersport foli...

KOSOVA - MADAGASKARI

Super debutim nga Zhegrova, Kosova mposht Madagaskarin

24 Mars, 2018 @20:52

Në miqësoren e parë të muajit mars, përfaqësuesja A e Kosovës...

KOSOVA - MADAGASKARI

Kosova vs. Madagaskari, formacioni i Kosovës

24 Mars, 2018 @18:07

Pak para ndeshjes ndaj Madagaskarit, është publikuar formacioni...

IRLANDA U19 - KOSOVA U19

Kosova U19 e pafuqishme për Irlandën

Foto: E.C

24 Mars, 2018 @17:51

Me rezultat 3-0 është mposhtur Kosova U19 në ndeshjen e zhvilluar...

NDARJA E HISES

Liga e Kombeve, sa euro i fiton Kosova?

BOROZANI/ D.S./ Arkiv

29 Mars, 2018 @13:39

Pas shortit, së fundmi UEFA ka publikuar edhe shifrat që do të...

EDON ZHEGROVA

Zhegrova s’ka qenë i ndikuar

21 Mars, 2018 @21:54

Futbollisti i ri i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, që...

SAMIR UJKANI

Si kaloi stërvitja e parë me Challandesin?

21 Mars, 2018 @21:48

Përfaqësuesja e Kosovës që pas tre ditëve zhvillon miqësoren...

FTESAT E PANUCCIT

Abazaj, Gavazaj, Qaka… në listën e Panuccit

Foto: FSHF

16 Mars, 2018 @12:27

Selektori i kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka bërë të...

KOSOVA PARA MIQËSOREVE

Zbulohen ftesat e Challandesit

11-shja e Kosovës në përballjen e fundit të vitit të kaluar, që mposhti Letoninë, 4-3/ Foto: FFK

13 Mars, 2018 @13:56

Para dy miqësoreve që do të zhvillohen në fund të këtij muaji,...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve