Të gjitha lajmet

TREPÇA89-LLAPI

Kampioni feston me goleadë ndaj Llapit

Kampioni feston me goleadë ndaj Llapit

14 Maj, 2017 @19:35

Trepça ‘89
Llapi
Trepça ‘89 8 : 1 Llapi
Arbër POTOKU 17', Oto JOHN 25', 47', 52', Florent HASANI 58', 68', Hasan HYSENI 71', Fiton HAJDARI 90' Edon ZEQIRI 33'

Stadiumi Riza Lushta -Mitrovicë.

Trepça’89 ka treguar sot se pse është shpallë kampion.

Titullin e siguruar në xhiron e shkuar si mysafir në Pejë, futbollistët e drejtuar nga Zekirija Ramadani i shkëlqyer, e kanë luajtur si lojë jetike para publikut të vetë dhe kanë shënuar fitore 8-1 ndaj Llapit!

TABELA AKTUALE

Nigeriani Oto John ka shënuar hat-trick, Florent Hasani çiftgolësh, ndërsa Arbër Potoku, Hasan Hyseni dhe Fiton Hajdari nga një në fitoren e festës para tifozëve.

Llapi shënoi pak para fundit të pjesës së parë për 2-1 (që doli të jetë goli i nderit), por pjesa e dytë ka qenë maestrale prej Trepçës’89 që ka fituar 8-1 në fund, duke mos ndalur lojën e bukur për të arkëtuar pikë të tjera në kryesim.

DRENICA-BESA

Drenica edhe teorikisht, i ik barazhit

14 Maj, 2017 @19:29

Përkundër se ka qenë rehat në pozitën e shtatë, sot Drenica nuk...

LIRIA-TREPÇA

Liria pranë shpëtimit, Trepça bie nga Superliga

BOROZANI/ Arian Paçarizi

14 Maj, 2017 @19:14

Dueli në Përparim Thaqi që ishte u desht të luhej pa prani të...

FERONIKELI-PRISHTINA

Prishtina mposht Niklin, afër të bëhet nënkampion

Foto: prishtinafc.com

14 Maj, 2017 @19:10

Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishme sot në kuadër të...

FLAMURTARI-RAHOVECI

Ademi siguron Superligën për Flamurtarin

14 Maj, 2017 @18:08

Futbollisti i Flamurtarit, Shqipdon Ademi, ka shënuar 2 herë sot...

VËLLAZNIMI-DUKAGJINI

Vëllaznimi në Superligë

14 Maj, 2017 @18:01

Vëllaznimi i Gjakovës është anëtari i ri i Superligës së...

WEST HAM - LIVERPOOL

S’ka favore për Arsenalin, Liverpooli shumë pranë Champions Leagues

14 Maj, 2017 @17:04

Një fitore e madhe e Liverpoolit në Londër sot! Përkundër...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli-Prishtina

14 Maj, 2017 @16:40

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet...

EREDIVISIE

Rashica e Celina në play-off për Europa League, Zeneli jo

14 Maj, 2017 @16:25

Me ndeshjet e zhvilluara sot përfundoi Eredivisie holandeze. Pas 34...

EREDIVISIE

Pas 18 viteve, Feyenoordi kampion i Holandës!

Festa e tifozëve të Feyenoordit për titullin që u fitua pas 18 viteve. Maj 2017.

14 Maj, 2017 @16:22

Pas fitores së pritur që e shënoi sot ndaj Heraclesit në shtëpi,...

PARA FINALES

Ballistët bojkotojnë finalen e Kupës

14 Maj, 2017 @16:00

Tifozëria e Shkëndijës së Tetovës, Ballistët, ka bërë të...

ITALIANI KONFIRMON INTERESIMIN E KOSOVËS

Vanoli konfirmon Kosovën, në pritje

Italiani Rodolfo Vanoli, 54 vjeç, mendon për Kosovën/ Foto: sportida

31 Tetor, 2017 @21:33

Italani 54 vjeç, Rodolfo Vanoli, ka qenë shumë pak i njohur në...

XHRO XIV

Java e XIV hapet në Skenderaj

Borozani/Arkiv

31 Tetor, 2017 @14:52

Me ndeshjen mes Drenicës dhe Trepçës ‘89 do të hapet xhiroja e...

FERONIKELI-GJILANI

Feronikeli njofton Gjilanin me humbje

30 Tetor, 2017 @15:54

Pas 13 xhirove të zhvilluara në Superligën e Kosovës, tashmë nuk...

FORMACIONET ZYRTARE: FERONKELI-GJILANI

11-shet: Feronikeli-Gjilani

30 Tetor, 2017 @13:54

Dueli i fundit i xhiros XIII të Superligës nis pas pak në Drenas,...

TREPÇA '89 - LIRIA

Trepça ‘89 fiton, prishet seria e Lirisë

29 Tetor, 2017 @15:59

Pas 6 ndeshjeve radhazi pa humbje, seria e Lirisë është ndalur nga...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga