Të gjitha lajmet

FINAL 4

Kampioni gjunjëzohet nga Olympiacosi

Foto: euroleague.net

Kampioni gjunjëzohet nga Olympiacosi

19 Maj, 2017 @19:56

CSKA Moscow
Olympiacos
CSKA Moscow 78 : 82 Olympiacos
Milos Teodosic 23 pikë Vassilis Spanoulis 14 pikë

Kampioni aktual i Euroligës, CSKA Moska, nuk arriti të kalojë gjysmëfinalen e Final Fourit, pasi që u mposhtën në një ndeshje dramatike në fund nga Olympiacosi me rezultat 82-78.

Olympiacosi gjatë ndeshjes ishte në disavantazh prej 10+ pikëve, por nuk u dorëzua asnjëherë dhe luftoi deri në fund për tu kualifikuar në finale.

Vassilis Spanoulis, Georgios Printezis dhe Kostas Papanikolaou, luajtën me nga 14 pikë secili.

Te skuadra ruse, u dallua Milos Teodosic me 23 pikë por nuk mjaftoi për fitore.

SKEMA E PLAY OFFIT

Olympiacosi në finale do të përballet me fituesin nga dueli Fenerbahçe - Real Madrid, ndërsa CSKA Moska do të luajë për vendin e tretë me humbësin nga dueli i përmendur.

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Prishtina shkon në pushim me epërsi

Foto: BOROZANI

19 Maj, 2017 @19:46

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, rezultati shënon 36-32 në të...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Ç1: Epërsi e Bashkimit pas 10 minutave

Foto: BOROZANI

19 Maj, 2017 @19:25

Me rezultat 15-19 është mbyllur çereku i parë i ndeshjes....

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Arpagjik’t futen në palestër

Foto: Engjëll Zogaj për Borozani

19 Maj, 2017 @19:09

Përmes një fotografie të dërguar për Borozani.com, është...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Dardan Berisha: Ndoshta rikthehem, sonte me Prishtinën

19 Maj, 2017 @19:06

Pak para ndeshjes mes Prishtinës dhe Bashkimit, për mediat e...

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Vonohen tifozët, shtyhet ndeshja për 10 minuta

Foto: Engjëll Zogaj për Borozani.com

19 Maj, 2017 @19:03

Për shkak të hyrjes së vonshme të tifozëve në palestër,...

PËRMBLEDHJE

Real Madrid e Olympiacos pa humbje pas 4 xhirove

euroleague.net

28 Tetor, 2017 @11:50

Dje përfundoi xhiroja e katërt në Euroleague. Real Madridi dhe...

EUROLEAGUE

Doncic shkëlqen përsëri, Madridi pa humbje

euroleague.net

25 Tetor, 2017 @10:32

I riu slloven, Luka Doncic, po vazhdon me shkëlqimin e tij te Real...

UNICAJA MALAGA - FENERBAHCE

Kampioni nis me humbje, pëson në fund

Foto: euroleague.net

13 Tetor, 2017 @10:22

Kampioni aktual i Euroligës, Fenerbahçe, e nisi stinorit të ri me...

ANADOLU EFES - REAL MADRID

Doncic shkëlqen, Real nis me fitore në Euroligë

12 Tetor, 2017 @21:46

Gjiganti spanjoll, Real Madrid, e nisi me fitore edicionin e ri të...

JUSTIN DOELLMAN

Reprezentuesi i Kosovës, te Anadolu Efes

11 Tetor, 2017 @22:05

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Justin Doellman, ka arritur...

Të gjitha lajmet nga Euroleague