Të gjitha lajmet

FENERBAHÇE

Fenerbahçe, ekipi i parë turk që fiton Euroligën

Fenerbahçe, ekipi i parë turk që fiton Euroligën

21 Maj, 2017 @20:59

Fenerbahçe BC
Olympiacos
Fenerbahçe BC 80 : 64 Olympiacos
Bogdan Bogdanovic 17 pikë Khem Birch pikë

Gjiganti turk, Fenerbahçe, duke mposhtur Olympiacosin në finale me rezultat të thellë 80-64, u shpall kampion në Euroligë.

j

Bogdan Bogdanovic dhe Nikola Kalinic shënuan me nga 17 pikë, duke qenë më efikasët te ekipi fitues.

Ndërsa Khem Birch ishte më i dalluari te Olympiacosi me 14 pikë.

SKEMA E FINALES

a

Ky ishte titulli i parë i ndonjë skuadre turke në Euroleague dhe këtë e arriti Fenerbahçe. MVP i Final Fourit u zgjodh Ekpe Udoh.

E

EUROLEAGUE

Vendi i tretë i Moskës

Foto: euroleague.net

21 Maj, 2017 @18:54

Kampioni i fundit i Euroligës, CSKA Moska, e mbylli këtë stinor...

FINAL / EUROLEAGUE

Finalja e madhe sonte: Fenerbahçe - Olympiacos

21 Maj, 2017 @10:35

Sonte në ora 20:00, do të caktohet skuadra më e fortë në garën...

MVP

Sergio Llull MVP i stinorit 2016/17 në Euroleague

Foto: euroleague.net

21 Maj, 2017 @9:48

Ylli i Real Madridit, Sergio Llull, është zgjedhur MVP i stinorit...

GAME 4: BASKONIA - FENERBAHÇE

Për të katërtën herë me radhë në Final Four

Foto: euroleague.net

26 Prill, 2018 @22:03

Me lojë të mirë në pjesë të parë, kampioni aktual i Europës,...

GAME 4: ZALGIRIS - OLYMPIACOS

Të parët në Final Four

Foto: euroleague.net

26 Prill, 2018 @20:30

Duke eliminuar fituesin e trefishtë të Euroligës, Olympiacos,...

GAME 3: KHIMKI - CSKA MOSCOW

Shved i pamëshirshëm ndaj ish-skuadrës

Foto: euroleague.net

25 Prill, 2018 @22:18

Në ndeshjen e tretë të playoffit në duelin rus Khimki e ka...

GAME 3: REAL - PANATHINAIKOS

Mbretërit një fitore larg Final Fourit

Foto: euroleague.net

25 Prill, 2018 @20:52

Skuadra madrilene ka arritur të mposht Panathinaikosin me rezultat...

GAME 3: BASKONIA - FENERBAHÇE

Zbusin epërsinë e kampionit

Foto: euroleague.net

24 Prill, 2018 @22:24

Kampioni aktual i Euroleagues, Fenerbahçe, është mposhtur në...

Të gjitha lajmet nga Euroleague