Të gjitha lajmet

TREPÇA89-VËLLAZNIMI

Oto John ngrit kampionin në renditje

Foto: Trepça'89/fb/ A. Osmani

Oto John ngrit kampionin në renditje

15 Prill, 2018 @15:36

Trepça ‘89
Vëllaznimi
Trepça ‘89 3 : 0 Vëllaznimi
Oto JOHN 37', 78', Lapidar LLADROVCI 70'

Stadiumi: Riza Lushta, Mitrovicë

Trepça’89 ka shënuar fitoren e dytë me radhë në shtëpi, pas një serie të barazimeve, ndërsa viktimë e radhës për ekipin mitrovicas, që është edhe kampion aktual i Kosovës, ka qenë Vëllaznimi.

Përkundër se gjakovarët në fillim u munduan t’i bëjnë ballë mitrovicasve, ka qenë golashënuesi më i mirë i stinorit të kaluar në Superligë, Oto John, që shënoi me kokë për t’ia dhënë avantazhin 89-shit.

TABELA AKTUALE

Më pas, në pjesë të dytë Lapidar Lladrovci vulosi fatin e takimit, duke shënuar për 2-0 dhe kështu Trepça’89 ka bërë ngritje për dy pozita në klasifikim, duke kërcyer nga pozita gjashtë në të katërtën.

Deri në fund të ndeshjes, John shënoi edhe njëherë për të përcaktuar rezultatin përfundimtar të ndeshjes, 3-0 dhe për të kthyer atë në majen e shënuesve të kampionatit.

Në anën tjetër, Vëllaznimit i mbetet të kërkojë pikë diku tjetër në luftë për mbijetesë.

DRITA-VLLAZNIA

E pesta me radhë, marshimi i Dritës vazhdon

Foto: DritaFC/fb

15 Prill, 2018 @15:32

Me hapa të sigurt drejt titullit! Seria e Dritës tashmë shkon në...

LIRIA

Humbja e parë e stinorit në shtëpi

BOROZANI/A.P.

15 Prill, 2018 @0:05

Pas 27 xhirove të zhvilluara, Liria e Prizrenit, për herë të...

TOTTENHAM - CITY

City fiton, por ende nuk feston

Foto: Premier League

14 Prill, 2018 @21:37

Pas 3 humbjeve radhazi në Premier League e Champions League,...

WOLVERHAMPTON WANDERERS

Pas 6 vitesh, kthehen në Premier Ligë!

Foto: bbc/getty

14 Prill, 2018 @20:56

Edhepse nesër zhvillojnë ndeshjen e xhiros së XXXXIII të...

BAYERN-M'GLADBACH

Viktima e radhës, Monchengladbach

14 Prill, 2018 @20:08

Borussia Monchengladbach ishte viktima e radhës së kampionëve...

LIVERPOOL-BOURNEMOUTH

Salah briliant, arrin 40-shen

Fotot: premierleague/fb

14 Prill, 2018 @19:52

Liverpool ka shënuar fitore rutinore ndaj Bournemouthit sot, 3-0,...

2 KORRIKU - KEK

KEK-u rikthen kreun

14 Prill, 2018 @17:43

Liga e Parë e Kosovës ka hyrë në fazën më të rëndësishme të...

LIRIA - LLAPI

Fitore e Llapit ndaj Lirisë në Prizren

Foto: http://llapifc.com

14 Prill, 2018 @15:59

Në një mot tejet të mirë dhe në një fushë shumë të...

DRENICA - FLAMURTARI

Denis Peposhi për fitoren e Drenicës

14 Prill, 2018 @15:55

Me dy gola të Denis Peposhit, skuadra e Drenicës ka arritur të...

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

19 Prill, 2018 @16:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i...

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 Prill, 2018 @7:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale...

ISA SADRIU

S’do të ishte befasi po të arrinim

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:59

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu, në deklaratën e tij pas...

MIREL JOSA

Nuk ka favorit në finale

Fotot: prishtinafc.com

18 Prill, 2018 @20:51

Pas kualifikimit të ekipit në finale të Kupës së Kosovës, Mirel...

KUPA E KOSOVËS

Gojani: S’kemi çfarë të humbim në finale, synojmë Kupën

Foto: FC Prishtina

18 Prill, 2018 @16:47

Përveç Sadat Pajazitit, për Supersport pas arritjes së finales u...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga