Të gjitha lajmet

SIGAL PRISHTINA

Kampioni përgatitet për të hapur vitin 2017

Pamje nga stërvitjet e sotme të KB Prishtinës/ Foto: KB Prishtina Official Facebook

Kampioni përgatitet për të hapur vitin 2017

9 Janar, 2017 @21:07

Kampionja e Ligës Ballkanike, Sigal Prishtina, ka kryer përgatitjet e fundit para ndeshjes së nesërme ndaj Beroes në BIBL, që edhe zyrtarisht hap vitin 2017 me lojë.

Aktualisht, bardhekaltërit do të udhëhiqen nga ndihmës trajnerët Andin Rashica dhe Arben Nixha, derisa trajneri italian Marco Calvani që ka marrë ofertën nga drejtuesit e ekipit, pritet të vendos pas datës 15 janar 2017 nëse do të nënshkruajë apo jo kontratën.

TABELA AKTUALE E BIBL

Calvani është duke shikuar nga afër Sigal Prishtinën, ndërsa nesër do t’i sheh për herë të parë në një ndeshje.

Gjithashtu, nesër mbrëma në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve pritet të debutojnë edhe përforcimet e fundit të ekipit, Nenad Delic, Grant Johnson dhe i rikthyeri Urim Zenelaj.

Poster

Ndeshjen e parë mes Beroes dhe Sigal Prishtinës e kishte fituar ekipi bullgar me 15 pikë dallim.

CP3

Lojtari i dhjetë me mbi 8 mijë asistime

9 Janar, 2017 @11:02

Dirigjenti i Los Angeles Clippersit, Chris Paul, në ndeshjen kundër...

NË PRISHTINË

Prishtina i ofron Calvanit kontratë 2 vjeçare

8 Janar, 2017 @16:00

Skuadra kampione e Kosovës dhe e ligës ballkanike, Sigal Prishtina,...

NË PRIZREN

Bashkimi paralajmëron përforcimin e radhës

BOROZANI/A. Paçarizi

8 Janar, 2017 @15:26

Skuadra e Bashkimit pas përforcimit me basketbollistin malazias,...

KONFERENCA LINDORE

Bulls mposht Toronton në vazhdime

8 Janar, 2017 @10:50

Demat e Chicagos arritën ta mposhtin njërën ndër skuadrat e forta...

ASISTUESI

Chris Paul në top 10 me asistime

7 Janar, 2017 @15:06

Ylli i Los Angeles Clippersit, Chris Paul, dje në ndeshjen kundër...

3 POINTS

Bostoni me rekord treshe

7 Janar, 2017 @10:33

Boston Celtics në ndeshjen kundër Philadelphia 76ers ishin...

NETS vs CAVS

Irvingu kthehet me fitore

7 Janar, 2017 @9:54

Ylli i Cleveland Cavaliersit, Kyrie Irving, mungoi në disa ndeshje...

WARRIORS vs GRIZZLIES

As 40 pikë nga Curry s’mjaftojnë

7 Janar, 2017 @9:23

Për ta përcaktuar fituesin në duelin ndërmjet Golden State...

REAL vs CSKA

Real Madridi gjunjëzon kampionin

Foto: euroleague.net

6 Janar, 2017 @23:39

Gjiganti spanjoll Real Madrid, me lojë të mirë në çerekun e...

KIEL TURPIN

Trepça shton edhe një amerikan në skuadër

6 Janar, 2017 @23:38

Vetëm disa orë pasi që morri vizën për të vazhduar garat në...

PEJA - VËLLAZNIMI

Peja si në stërvitje

KB Peja/ Korniza

2 Mars, 2017 @18:12

Skuadra e Pejës ka shënuar fitore të pritur sot kundër...

KOSOVA U-18

Përzgjedhës i Kosovës U-18, Dritëro Sefaja

2 Mars, 2017 @14:05

Bordi i FBK-së dje pas emërimit të Këshillit profesional të saj...

KOSOVA U-20

Jeton Nixha, përzgjedhës i Kosovës U-20

Jeton Nixha (trajner i KB Rahoveci dhe Kosovës U-20)/ BOROZANI/ L. D.

2 Mars, 2017 @13:13

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare, FBK ka bërë të ditur se...

KUPA E JUNIORËVE

Final Four i Kupës për ekipet U18

1 Mars, 2017 @14:06

Pas ndeshjeve të zhvilluara në javën që shkoi, janë përcaktuar...

ORARI I NDESHJEVE: XHIROJA XX

Derbi Trepça-Prishtina, të shtunën

Foto: KBTrepça/Umbrella

1 Mars, 2017 @13:53

FBK ka publikuar pak më parë orarin e ndeshjeve të xhiros së XX...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga