Të gjitha lajmet

GRUPI H: REAL MADRID - APOEL

Kampioni s’gabon, e nis me fitore

Foto: Squawka

Kampioni s’gabon, e nis me fitore

13 Shtator, 2017 @22:40

Real Madrid
Apoel Nicosia
Real Madrid 3 : 0 Apoel Nicosia
C.Ronaldo 12' 51' (P), S.Ramos 71'

Santiago Bernabeu

Në pamundësi për të shënuar në La Liga për shkak të suspendimit, Cristiano Ronaldo formën e mirë po e tregon në Champions League.

Portugezi sonte shënoi 2 herë në portën e APOEL-it, për ta ndihmuar kështu Realin që ta nis me fitore sezonin e ri në Champions League. Ky ishte sezoni i gjashtë radhazi që Ronaldo shënon në ndeshjen hapëse të grupeve për Realin.

Sa i përket statistikave, kjo është ndeshja e 72-të rresht në të gjitha garat që kampioni në fuqi i Evropës shënon të paktën një gol, pavarësisht rezultatit përfundimtar të ndeshjes.

GRUPET CHAMPIONS LEAGUE

Në takimin tjetër të Grupit H, Tottenhami e mposhti 3-1 skuadrën e Dortmundit, për të qenë kështu me pikë të barabarta me Realin në krye të grupit.

BESA - FLAMURTARI

Dygolësh i Kasapit, Besa fundos Flamurtarin

13 Shtator, 2017 @18:33

Me dy gola të shënuara në pjesën e dytë, Fetim Kasapi i ka...

VLLAZNIA - TREPÇA '89

Vllaznia mposht kampionin, arrin fitoren e parë

13 Shtator, 2017 @18:33

Padyshim që befasia e xhiros së katërt ka ndodhur në takimin e...

DRENICA - PRISHTINA

Goli i Genc Hamitit ndal Prishtinën

13 Shtator, 2017 @18:26

Një takim me shumë raste për shënim u zhvillua sot në Skenderaj...

LIRIA - DRITA

Liria i kthehet fitoreve

13 Shtator, 2017 @18:24

Në takimin e zhvilluar sot në Prizren, Liria nuk ka pasur shumë...

CRYSTAL PALACE

Roy Hodgson rikthehet në Premier Ligë

13 Shtator, 2017 @16:16

Edhe pse në muajin e kaluar i mbushi të 70-tat, trajneri i njohur...

AFRIKANI KAMARA

Dukagjini merr Abu Kamaran e Feronikelit

13 Shtator, 2017 @14:35

Sulmuesi i stinorit të kaluar te Feronikeli, Abu Razard Kamara,...

GJERMANIA F - KOSOVA F

Gjermanet mposhtin kosovaret

13 Shtator, 2017 @10:47

Në përballjen e parë në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese...

GRUPI G: PORTO - BESIKTAS

Fitore e madhe e Besiktasit në Lisbonë

Foto: Squawka

13 Shtator, 2017 @22:49

Me rezultat 1-3 është mbyllur takimi i luajtur sonte mes Portos dhe...

GRUPI F: FEYENOORD - MANCHESTER CITY

Përsëri me goleadë, këtë herë ndaj Feyenoordit

Foto; Squawka

13 Shtator, 2017 @22:42

Pas fitores me goleadë 5-0 ndaj Liverpoolit në fundjavë,...

GRUPI E: LIVERPOOL - SEVILLA

Correa anulon festën e Liverpoolit

Foto: Squawka

13 Shtator, 2017 @22:38

Pa fitues është mbyllur takimi mes finalistëve të edicionit...

GRUPI A: BAYERN-ANDERLECHT

Bayern kalon Anderlechtin që mbeti me 10 lojtarë

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:49

Pas minutës së 11 të ndeshjes, Bayern mori kontrollin e lojës dhe...

GRUPI C: CHELSEA - QARABAG

Chelsea bindshëm ndaj Qarabagut

Foto: Squawka

12 Shtator, 2017 @22:45

Në rikthimin e tyre në Champions League pas 1 sezoni mungesë,...

Të gjitha lajmet nga Champions League