Të gjitha lajmet

REAL MADRID - PSG

Kampioni tregon forcën, shkon në Francë me epërsi

Kampioni tregon forcën, shkon në Francë me epërsi

14 Shkurt, 2018 @22:38

Real Madrid
Paris Saint Germain
Real Madrid 3 : 1 Paris Saint Germain
C.Ronaldo (P) 45' 83', Marcelo 86' A.Rabiot 33'

Santiago Bernabeu

Me fitoren e Real Madridit është mbyllur dueli i parë i 1/8 së finales mes kampionit evropian dhe PSG-së.

Francezët kaluan të parët në epërsi me golin e mesfushorit Rabiot, mirëpo Reali reagoi me 3 gola të shënuara dhe takimin e mbylli me fitore 3-1.

Ronaldo (2) dhe Marcelo (1) shënuan për përmbysjen madrilene, ndërsa ky rezultat bën që Reali për në Francë të niset me një epërsi të konsiderueshme, e Parisi në anën tjetër përkundër transferimeve të panumërta, duket se mbetet i pafuqishëm të garojë me ‘të mëdhenjtë’ e Evropës.

SKEMA DREJT FINALES - CHAMPIONS LEAGUE

Sa i përket statistikave, Ronaldo tashmë ka shënuar 101 gola me Realin në Champions League 95 paraqitje të zhvilluara.

KUPA E KOSOVËS: VEL-RAH

Gashi e Vula kujdesen për çerekfinale

14 Shkurt, 2018 @22:25

Në mot të ftohtë dhe në terren me borë, Vëllaznimi ka arritur...

KUPA E KOSOVËS: IST-DRI

Raste plotë, Neziraj vendimtar

14 Shkurt, 2018 @21:57

Dominim total i Dritës në ndeshje. Asnjë rast për Istogun vendas...

KUPA E KOSOVËS: BAL-GJI

Përforcimi Hajdini kualifikoi Gjilanin

Foto: KF Gjilani

14 Shkurt, 2018 @21:07

U fut në ndeshje si zëvendësues nga trajneri Arbnor Morina dhe në...

KUPA E KOSOVËS: PRI-KOS

5 golashënues për 5-0

Fotot: fcprishtina.com

14 Shkurt, 2018 @20:49

Tre gola në pjesë të parë dhe dy të tjera në pjesë të dytë...

KUPA E KOSOVËS: T89-LLA

Finalisti eliminoi kampionin

Festa e Llapit pas sigurimit të fitores sot/ Foto: KF Llapi

14 Shkurt, 2018 @20:17

Përballja më interesante e ditës në Kupën e Kosovës e arsyetoi...

PORTO - LIVERPOOL

Porto vs. Liverpool, formacionet zyrtare

Foto: FC Porto

14 Shkurt, 2018 @19:42

Me fillim nga ora 20:45, Porto e Liverpooli takohen në Lisbonë....

REAL MADRID - PSG

Real Madrid vs. PSG, formacionet zyrtare

14 Shkurt, 2018 @19:37

Pak para ndeshjes janë publikuar formacionet zyrtare të Realit dhe...

PAS ANULIMIT NDAJ AZERBEJXHANIT

Kosova siguron dy miqësore për mars

14 Shkurt, 2018 @15:56

Federata e Futbollit e Kosovës, me qëllim të përgatitjes sa më...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League