Të gjitha lajmet

PËRFUNDON STINORI

Kamza shpëton, Vllaznia bie!

Kamza shpëton, Vllaznia bie!

23 Maj, 2018 @18:37

Skënderbeu Korçë
Vllaznia Shkodër
Skënderbeu Korçë 1 : 5 Vllaznia Shkodër
Gripshi 50' Sukaj 19′ (p), Kalaja 28′, Çinari 61′, 78′ , Malota 69′

Stadiumi: Skënderbeu, Korçë.
Kamza shpëton, Vllaznia bie!

Një kampionat që lë shumë për të dëshiruar, derisa Vllaznia e Shkodrës bie nga Kategoria Superiore.

Kamza mposhti Partizanin si mysafir 0-1 (Rezi 48’) për të siguruar mbijetesën, ndërsa përkundër se shkodranët mposhtën Skënderbeun, njejtë si mysafir, 1-5 (Gripshi 50′ / Sukaj 19′ (p), Kalaja 28′, Çinari 61′, 78′ , Malota 69′) - mbijetesa ishte e pamundur.

TABELA PËRFUNDIMTARE E SUPERIORES

Në anën tjetër, Luftëtari i Gjirokastrës ka shkruar historinë! Me fitore ndaj Lushnjës, njejtë si mysafir, 1-2 (Sefa 92′ (p) / Alushi 34′ (a), Shkurtaj 38′) Luftëtari për herë të parë në histor të klubit ka siguruar pjesëmarrjen në garat evropiane.

Në duelet tjera Kukësi barazoi me Flamurtarin 2-2 (Hoxha 49′ , Guri 74′ / Bushiç 38′ , Shameti (a) 53’), ndërsa Laçi mposhti Teutën 4-1 (Reginaldo 8′ , Jonuzi 64′, Uzuni 78′, 83′  / Peqini 55′, Hila 85′).

Skënderbeu në fund të ndeshjes festoi titullin kampion duke çuar Korçën në festë, por nuk do të merr pjesë në garat evropiane për shkak të skandalit të kurdisjeve.

Skenderbeu

PLAY OUT: VUSHTRRIA - FLAMURTARI

Penalltitë vendosin, Flamurtari mbetet në Superligë

BOROZANI / A.A

23 Maj, 2018 @17:49

Në takimin e zhvilluar sot mes Vushtrrisë e Flamurtarit në kuadër...

SHEFFIELD WEDNESDAY

Nuhiu ftohet nga Challandes

23 Maj, 2018 @15:52

Sulmuesi shtatëgjatë i Sheffield Wednesday, Atdhe Nuhiu, edhe...

PLAY OFF

Përcaktohen finalistët në Play Off-in e futsallit

23 Maj, 2018 @11:13

Pasi i fituan ndeshjet e para në shtëpi, Feniksi e Liburni kaluan...

PLAY OUT

Ndeshja e parë e barazhit luhet sot

23 Maj, 2018 @11:01

Me fillim nga ora 16:00, sot Vushtrria e Flamurtari përballen mes...

ARSENAL

Zyrtare: Unai Emery në Arsenal

23 Maj, 2018 @9:56

Pak më parë, skuadra londineze Arsenal, e zyrtarizoi trajnerin e...

ROSSONERI

Milan s’kalon fair-playin financiar!

Foto: acmilan/fb

22 Maj, 2018 @21:59

Formalisht, UEFA-ja ka refuzuar marrëveshjen e fair-playit financiar...

CARLO ANCELOTTI

‘Bomba’ napolitane!

Foto: uefa.com

22 Maj, 2018 @21:52

Mediat italiane prej pasdites së sotme kanë filluar të shkruajnë...

STOKE CITY

Trajner i ri, për Championship

22 Maj, 2018 @21:46

Të rënë nga Premier Liga, në rënie të standardit të...

BET

Kuotat e bastoreve për Real-Liverpool

22 Maj, 2018 @15:32

Katër ditë para ndeshjes së madhe, finales së Ligës së...

LUCIEN FAVRE

Në stinorin e ri, me trajner të ri

REUTERS/Arkiv

22 Maj, 2018 @15:25

Borussia Dortmund ka bërë të ditur sot emrin e trajnerit të ri...

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 Maj, 2018 @20:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe...

PARTIZANI - SKËNDERBEU

Fitore dramatike e Skënderbeut!

Foto: KF Skënderbeu

23 Prill, 2018 @19:54

Në takimin e zhvilluar sonte në “Selman Stërmasi” të Tiranës,...

NË VLORË

Pas disfatës nga Skënderbeu, dorëhiqet trajneri

19 Prill, 2018 @6:40

Trajneri i ekipit të Flamurtarit, ka dhënë dorëheqje nga posti i...

SKËNDERBEU DHE LAÇI, SIGUROJNË SI MYSAFIR

Caktohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Foto: KFSkenderbeu

18 Prill, 2018 @20:41

Skënderbeu, që kishte disavantazh nga ndeshja e parë ndaj...

KRISTAL ABAZAJ

Rekord transferi nga Superiorja - Abazaj në Anderlecht

Fotot: rsca.be

17 Prill, 2018 @10:53

Tregimi i sulmuesit Kristal Abazaj me Skënderbeun është...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore