Të gjitha lajmet

LEICESTER-TOTTENHAM

Kanë në krye, Tottenham mposht ish-kampionin

Fotografitë: premierleague.com

Kanë në krye, Tottenham mposht ish-kampionin

18 Maj, 2017 @21:51

Leicester City
Tottenham Hotspur
Leicester City 1 : 6 Tottenham Hotspur
B. Chilwell 59' 25', 63', 88, 90+2' H. Kane, 36', 71' Heung-Min Son

King Power Stadium - Leicester.

Sulmuesi i reprezentacionit të Anglisë, Harry Kane, ka shënuar 4 gola sonte në përballjen që ekipi i tij Tottenham Hotspur e fitoi ndaj Leicester Cityt në kuadër të ndeshjes së mbetur të xhiros së XXXIV të Premier Ligës.

TABELA AKTUALE

Me golat e shënuara sonte, Kane ka dalë në vend të parë të golashënuesve të Premier Ligës, duke e ngritur kuotën e golave të shënuara këtë stinor në kampionat në 26, një xhiro para përfundimit të stinorit dhe duke e lënë pas Romelu Lukakun e Evertonit me 24 gola.

d

NË SUEDI

Shkëlqim Pacolli zyrtarizohet nga Linkoping

18 Maj, 2017 @21:42

Futbollisti që ka qenë kapiten i përfaqësueses U21 të Kosovës,...

LIGA E DYTË

Bashkimi Koretin ngjitet në Ligën e Parë!

18 Maj, 2017 @19:01

Pas fitores së thellë me rezultat 0-7 ndaj skuadrës së Kaolinit,...

KOLUMNE

Jamesi për Pogbën

18 Maj, 2017 @11:23

Jo, nuk është ide shkëmbimi. Kalim i James Rodriguez në...

MUNGESA

3 ndeshje moslojë për Papuqin

BOROZANI/ A. P.

18 Maj, 2017 @9:36

Komisioni Disciplinor i shkallës së parë të FFK-së e ka dënuar...

DEÇANI-RAMIZSADIKU

Deçani përshëndetet nga Liga e Parë

18 Maj, 2017 @8:21

Me humbjen e fundit ndaj Ramiz Sadikut, në ndeshjen e zhvilluar dje,...

VLLAZNIA-KEK

Vllaznia siguroi barazhin

BOROZANI/ Ariani Paçarizi

18 Maj, 2017 @8:11

Skuadra e Vllaznisë së Pozharanit ka arritur suksesin më të madh...

WEDNESDAY-HUDDERSFIELD

Nuhiu s’arrin finalen, mbetet pa Premier Ligë

17 Maj, 2017 @22:31

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, është paraqitur në kohën...

COPPA ITALIA FINALE

Kupa e tretë me radhë, historike

17 Maj, 2017 @22:10

Me fitore ndaj Lazios 2-0 në finalen e Olimpicos, Juventus është...

MONACO-STETIENNE

Pas 17 vitesh, bëhen kampionë

17 Maj, 2017 @21:59

Me fitore 2-0 ndaj St Ettiene-it sonte, Monaco është bërë...

CELTA-REAL

Real Madrid pranë titullit

17 Maj, 2017 @21:50

Real Madrid ka shënuar fitore ndaj Celta Vigos sonte në ndeshjen e...

FA CUP: 1/8

FA Cup - përmbledhja e fundjavës dhe çiftet çerekfinale

18 Shkurt, 2018 @19:09

Një fundjavë pa Premier League, por me ndeshje të FA Cup! Duke...

KOLUMNE

Si kaloi gjysmëvjetori te Tottenhami?

17 Shkurt, 2018 @8:00

Ekipi me futbollin më të mirë në Premier League tri vitet e...

ARSENAL

Lëndohet Lacazette, operimi i detyrueshëm

13 Shkurt, 2018 @15:23

Arsenali do të jetë pa shërbimet e francezit Alexandre Lacazette...

JOSE MOURINHO

Po të luanim edhe 10 orë, s’do të shënonim

Foto: premierleague.com

11 Shkurt, 2018 @21:48

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, i ka hedhur fajin...

SOUTHAMPTON - LIVERPOOL

Firmino e Salah, Liverpool ‘kërcënon’ Unitedin

11 Shkurt, 2018 @19:19

Pas barazimit dramatik me Tottenhamin, Liverpooli i është rikthyer...

Të gjitha lajmet nga Premier League