Të gjitha lajmet

ROBERT GJERAJ

Kapiteni mungon, pret rezultat nga shokët

BOROZANI/A. Paçarizi

Kapiteni mungon, pret rezultat nga shokët

15 Prill, 2017 @17:52

Kapiteni i Lirisë, Robert Gjeraj, do të mungojë në ndeshjen e nesërme që ekipi i tij e zhvillon ndaj Besës në “Shahin Haxhiislami” të Pejës.

Mirëpo, Gjeraj beson se bashkëlojtarët e tij do të nxjerrin rezultat pozitiv në Pejë.

“Jemi në nivel të njejtë si ekipe, ndërsa si mysafirë në Pejë gjithmonë kemi luajtur mirë,” ka thënë fillimisht Gjeraj për Borozani.com.

“Besoj se ekipi i Besës do të jetë më shumë i koncentruar në gjysmëfinale të Kupës për ndeshje të kthimit dhe nevoja e madhe për pikë e Lirisë, më jep shpresa që ekipi të kthehet me rezultat pozitiv nga Peja,” ka thënë ai.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Liria kishte nisur mirë pranverën në Superligë, duke e mposhtur Hajvalinë 4-2 si mysafir. Mirëpo, prej asaj dite deri më sot, ekipi nga Prizreni nuk ka shijuar fitore dhe tashmë është i rrezikuar për barazh!

Kapiteni i Lirisë, Robert Gjeraj, ka 5 kartonë të verdhë dhe është i suspenduar automatikisht për ndeshjen e radhës, ndaj Besës. Ai pritet të rikthehet në ekip, menjëherë, për ndeshjen që Liria e zhvillon si vendas ndaj Ferizajit në Prizren.

PAS NDESHJES NDAJ PESCARAS

Lëndohet Dybala, Allegri pa brenga

15 Prill, 2017 @17:36

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, është dashur të...

GIJON-REAL

Isco mban Realin në lojë para El Clasicos

15 Prill, 2017 @17:06

Mesfushori spanjoll i Real Madridit, Isco, ka qenë njeriu që e ka...

STOKE-HULL

Shaqiri me gol dhe asist në fitore

15 Prill, 2017 @16:56

Mesfushori shqiptar i përfaqësueses së Zvicrës, Xherdan Shaqiri,...

PESCARA-JUVENTUS

Higuain vulos fitoren ndaj Pescarës së Memushajt

15 Prill, 2017 @16:47

Dy gola të shënuara nga futbollisti që verës thuhej të ishte i...

LEIPZIG-FREIBURG

Abrashi 80 minuta, Freiburg rrezikon garat europiane

15 Prill, 2017 @16:37

Skuadra e mesfushorit të kombëtares së Shqipërisë, Amir Abrashi,...

WOLFSBURG-INGOLSTADT

Hadërgjonaj 90 minuta në disfatën e thellë

15 Prill, 2017 @16:33

Mesfushori shqiptar i Ingolstadtit, Florent Hadërgjonaj, ka qenë 90...

2 KORRIKU - FLAMURTARI

Flamurtari mposhtet pas 14 xhirove

15 Prill, 2017 @15:58

Pas 14 xhirove radhazi pa humbje, Flamurtari është mposhtur nga...

GJILANI - LLAPI

Gjilani e Llapi ndajnë pikët

15 Prill, 2017 @15:54

Në një mot të mirë për lojë dhe në praninë e afro 200...

TREPÇA - FERONIKELI

Feronikeli fiton, Trepça fundoset

15 Prill, 2017 @15:51

Në praninë e afro 350 shikuesve në stadiumin olimpik “Adem...

TREPÇA - FERONIKELI

Trepça vs. Feronikeli, publikohen skuadrat startuese

15 Prill, 2017 @13:42

Pak para fillimit të takimit, janë publikuar skuadrat startuese të...

GJILANI - LLAPI

Gjilani e Llapi ndajnë pikët

15 Prill, 2017 @15:54

Në një mot të mirë për lojë dhe në praninë e afro 200...

TREPÇA - FERONIKELI

Feronikeli fiton, Trepça fundoset

15 Prill, 2017 @15:51

Në praninë e afro 350 shikuesve në stadiumin olimpik “Adem...

TREPÇA - FERONIKELI

Trepça vs. Feronikeli, publikohen skuadrat startuese

15 Prill, 2017 @13:42

Pak para fillimit të takimit, janë publikuar skuadrat startuese të...

EMIN BAJRAMI

Bajrami: Kthehemi shpejt në elitë

Pamje nga ndeshja e sotme/ Foto: prishtinafc.com

14 Prill, 2017 @18:49

Trajneri i Hajvalisë, Emin Bajrami, në deklaratën e tij pas...

ARSIM THAQI

Thaqi: Neglizhuam dhe nënçmuam kundërshtarin

Pamje nga ndeshja e sotme/ Foto: prishtinafc.com

14 Prill, 2017 @18:43

Kryetrajneri i Prishtinës, Arsim Thaqi, në deklaratën e tij pas...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga