Shiko FFK Rezultatet Live

Basketboll: Të gjitha lajmet


PLAY OUT

Kastrioti kërkon Superligën

KB Kastrioti

Kastrioti kërkon Superligën

Basketbollistët e Kastriotit të Ferizajit nesër do të kenë rastin e fundit për kualifikim në BKT Superligë, në rast se e fitojnë Vëllaznimin.

17 Maj, 2013 @10:22

Kastrioti i Ferizajit i cili u mposht në ndeshjen e parë të finales së Play-Outit ndaj Vëllaznimit në Karagaç të Pejës, nesër mbrëma do të kërkojë fitore në Ferizaj për t’u promovuar në BKT Superligë në stinorin tjetër. 

Ferizajasit ishin mposhtur nga Vëllaznimi në ndeshjen e parë me rezultat 80-72 dhe në palestrën Bill Clinton do të duhet të regjistrojnë fitore ndaj gjakovarëve për të dalë në ndeshjen e tretë finale ku kush fiton i bashkangjitet skuadrave të elitës stinorin tjetër. 

Kastrioti kishte mposhtur Futurën në gjysmëfinale të Play-Outit ndërsa Vëllaznimi Malishevën. PLAY-OUT FINALJA - NDESHJA E DYTË

E shtunë, 19:00, Bill Clinton - Ferizaj Kastrioti - Vëllaznimi (72-80) Rez. i ndeshjes së parë Gjyqtarë: A. Vula, D. Mehmeti dhe F. Ramadani


Reagon edhe Prishtina

Reagon edhe Prishtina


Reagon Peja

Reagon Peja


Publikon foton e operimit

Publikon foton e operimit


Kampioni në rrugë të mirë

Kampioni në rrugë të mirë


Temperatura -27º në Karagaç!

Temperatura -27º në Karagaç!


Peja fillon furishëm

Peja fillon furishëm


Vëllaznimi afër mbijetesës

Vëllaznimi afër mbijetesës


Më shumë lajme: