Basketboll: Të gjitha lajmet


PLAY OUT

Kastrioti kërkon Superligën

KB Kastrioti

Kastrioti kërkon Superligën

17 Maj, 2013 @10:22

Kastrioti i Ferizajit i cili u mposht në ndeshjen e parë të finales së Play-Outit ndaj Vëllaznimit në Karagaç të Pejës, nesër mbrëma do të kërkojë fitore në Ferizaj për t’u promovuar në BKT Superligë në stinorin tjetër. 

Ferizajasit ishin mposhtur nga Vëllaznimi në ndeshjen e parë me rezultat 80-72 dhe në palestrën Bill Clinton do të duhet të regjistrojnë fitore ndaj gjakovarëve për të dalë në ndeshjen e tretë finale ku kush fiton i bashkangjitet skuadrave të elitës stinorin tjetër. 

Kastrioti kishte mposhtur Futurën në gjysmëfinale të Play-Outit ndërsa Vëllaznimi Malishevën. PLAY-OUT FINALJA - NDESHJA E DYTË

E shtunë, 19:00, Bill Clinton - Ferizaj Kastrioti - Vëllaznimi (72-80) Rez. i ndeshjes së parë Gjyqtarë: A. Vula, D. Mehmeti dhe F. Ramadani

PLAY OFF

Reagon edhe Prishtina

16 Maj, 2013 @18:18

​Në konferencën e jashtëzakonshme për shtyp sot të Sigal...

PEJA - PRISHTINA

Reagon Peja

BOROZANI/ Erdis Driza

16 Maj, 2013 @15:06

As ndeshja e mbrëmshe ndërmjet Pejës dhe Sigal Prishtinës nuk...

KOBE BRYANT

Publikon foton e operimit

REUTERS

16 Maj, 2013 @14:46

Në ndeshjet e fundit të stinorit të regullt në NBA, Kobe Bryant,...

MIAMI HEAT

Kampioni në rrugë të mirë

REUTERS/Joe Skipper

16 Maj, 2013 @11:36

Demat e lënduar, në serinë kundër kampionit aktual Miami Heat,...

SUPERFINALJA

Temperatura -27º në Karagaç!

BOROZANI/ Edrin Shkuliqi

15 Maj, 2013 @22:56

Palestra Karagaçi vazhdoi ta mbajë epitetin e palestrës së vetme...

KARAGAÇI

Peja fillon furishëm

BOROZANI/ Edrin Shkuliqi

15 Maj, 2013 @21:52

Peja ka bërë një hap të madh sonte drejt titullit të kampionit....

PLAY OUT

Vëllaznimi afër mbijetesës

BOROZANI/Erdis Driza

14 Maj, 2013 @14:23

Vëllaznimi, skuadra e renditur si e parafundit në BKT Superligë...

MANCHESTER UNITED

Fshesa e Mourinhos kap Januzajn!

28 Korrik, 2016 @23:15

Manchester United është në vlugun e përgatitjeve për stinorin e...

NË STRUGË

Ferronikeli mposht Strugën

Para ndeshjes Struga-Ferronikeli/ Foto: KF Ferronikeli Official

28 Korrik, 2016 @22:06

Skuadra kampione e Kosovës, Ferronikeli, ka mposhtur Strugën në...

NË SHKUP

S’ndalet Shkëndija

Foto: KF Shkendija Official

28 Korrik, 2016 @21:51

Shkëndija e Tetovës ka shënuar fitore në duelin e parë ndaj...

BESIKTAS

Eto’o në Ligë të Kampionëve!

28 Korrik, 2016 @18:56

Sulmuesi kamerunas, Samuel Eto’o, do të luajë përsëri në Ligë...

NË PËRBËRJE TË PLOTË

Doellman e Jones në stërvitje, Krasniqi i kënaqur

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Arben Krasniqi/ BOROZANI/ D.S.

28 Korrik, 2016 @18:47

Përfaqësuesja e Kosovës sot në stërvitje ka pasur prezent edhe...

Të gjitha lajmet nga