Të gjitha lajmet

PAS MOSZHVILLIMIT TË NDESHJES

KB Tirana dënon dhunën e djeshme

KB Tirana dënon dhunën e djeshme

7 Prill, 2017 @10:08

Përmes një komunikate të lëshuar në Facebook, KB Tirana, ka dënuar sot dhunën e djeshme të shfaqur në rrugët e qytetit dhe pallatin e sportit, para fillimit të Superkupës shqiptare, ku pritej të niste takimi mes Vllaznisë dhe Tiranës.

NDESHJA S’U ZHVILLUA

“Në emër të drejtorit të klubit Spiro Koleka kërkojmë ndjesë. Edhe pse nuk ishim as organizatorë, as përgjegjës, për mbarëvajtjen e ndeshjes, ndërgjegjja nuk na lejon të heshtim,” ka shkruar njoftimi i botuar pak më parë.

“Sporti nuk është dhunë dhe dhuna nuk mund të justifikohet në asnjë rast,” ka përfunduar njoftimi i shkruar në emër të drejtorit të SK Tirana.

SHTYHET

Shtyhet Superkupa e Shqipërisë, përleshje tifozësh

7 Prill, 2017 @9:24

Superkupa e Shqipërisë në basketboll që është dashur të...

NGJARJE E MADHE

Bursa për NCAA në Prishtinë

7 Prill, 2017 @8:50

Më 22 dhe 23 prill në Prishtinë, gjegjësisht në palestrën e...

XHIRO XXV TERMINET

Peja e Bashkimi hapin nesër xhiron XXV

6 Prill, 2017 @22:53

Përballjet e xhiros së XXV të Superligës së Kosovës nisin...

EUROPIANI - DIV C

Mblidhet edhe Kosova U16

6 Prill, 2017 @14:57

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U-16, Ibrahim Karabeg...

KOSOVA U-18 FEMRAT

Shatri dhe Selimi ftojnë vashat U18

6 Prill, 2017 @14:53

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18 në konkurrencën e femrave,...

TOP 10 PERFORMERS @ GW 24

TOP 10 performancat e xhiros XXIV

6 Prill, 2017 @13:56

Basketbollisti 24 vjeçar i Rahovecit, Artin Gashi, është...

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Sonte, finalja e Superkupës

6 Prill, 2017 @13:38

Me fillim në ora 18:00 sonte në Tiranë zhvillohet finalja e...

KOSOVA U-16 F

Trajneri Thaqi me grumbullimin e radhës për U16

6 Prill, 2017 @13:29

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-16 në konkurrencën e femrave,...

PREJ DERBIT

Hajrizi e Moser gjobiten për tekniket e tyre nga derbi

Foto: KB Prishtina/ G. Bajqinovci

6 Prill, 2017 @13:22

Në derbin e Superligës së Kosovës në basketboll të cilën e...

KOSOVA U-18 M

Lista e Sefajës dhe Zeqirit për grumbullimin e Kosovës U18

Foto: Fiba.com

6 Prill, 2017 @10:58

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U-18, Dritëro Sefaja dhe ndihmësi...

AHMET KANDEMIR

Kandemir: Ky është një hap i madh

27 Tetor, 2017 @21:32

Trajneri i Sigal Prishtinës, Ahmet Kandemir, në deklaratën e tij...

KHIMIK - SIGAL PRISHTINA

Hap i madh i Prishtinës

Foto: fibaeuropecup

27 Tetor, 2017 @19:53

Sigal Prishtina ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë ndaj...

KHIMIK - SIGAL PRISHTINA

20 minuta para fitores historike

fiba.com

27 Tetor, 2017 @18:39

Prishtina e mbylli pjesën e parë në epërsi me rezultat 30-41 ndaj...

SIGALPRISHTINA-KHIMIK

Sigal Prishtina lidere e Grupit G

Foto: fibaeuropecup

25 Tetor, 2017 @22:12

Sigal Prishtina ka shënuar edhe fitoren e dytë me radhë në FIBA...

FIBA EUROPE CUP

Belfius Mons befason Demir Insaatin

Foto: fibaeuropecup

25 Tetor, 2017 @22:00

Ekipi belg, Belfius Mons-Hainaut, që në ndeshjen e xhiros së parë...

Të gjitha lajmet nga International