Të gjitha lajmet

NË RADAR TË SELEKTORIT

Kë e vëzhgoi sot selektori Bunjaku?!

Foto: prishtinafc.com

Kë e vëzhgoi sot selektori Bunjaku?!

14 Maj, 2017 @22:43

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, ka qenë sot prezent në ndeshjen derbi të xhiros ndërmjet Feronikelit dhe Prishtinës.

Në emisionin sportiv 2 me 1, Bunjaku ka bërë të ditur se ka qenë në vëzhgim të portierëve të këtyre skuadrave, Faton Maloku i Feronikelit dhe Visar Bekaj i Prishtinës.

Dyshja në fjalë i kanë lënë përshtypje të mirë selektorit, ndërsa arsyeja e vëzhgimit të tyre ka qenë lëndimi i Samir Ujkanit dhe nuk është e sigurt nëse ai do të jetë plotësisht i gatshëm për ndeshje ndaj Turqisë më 11 qershor.

NGA EMISIONI

Bunjaki: Do të ketë lojtarë të ri

14 Maj, 2017 @22:37

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaku, që aktualisht është mysafir...

DRITA-HAJVALIA

Drita shpërthen në fund, mbetet në lojë

14 Maj, 2017 @18:48

Dritës përkundër lojës kërkuese sot, i janë dashur plotë 65...

FERIZAJI-GJILANI

Mungoi goli, Ferizaji rrezikon

14 Maj, 2017 @18:44

Përkundër se gjatë pothuajse gjithë ndeshjes patën dominim në...

TREPÇA89-LLAPI

Kampioni feston me goleadë ndaj Llapit

14 Maj, 2017 @18:35

Trepça’89 ka treguar sot se pse është shpallë kampion. Titullin...

DRENICA-BESA

Drenica edhe teorikisht, i ik barazhit

14 Maj, 2017 @18:29

Përkundër se ka qenë rehat në pozitën e shtatë, sot Drenica nuk...

LIRIA-TREPÇA

Liria pranë shpëtimit, Trepça bie nga Superliga

BOROZANI/ Arian Paçarizi

14 Maj, 2017 @18:14

Dueli në Përparim Thaqi që ishte u desht të luhej pa prani të...

FERONIKELI-PRISHTINA

Prishtina mposht Niklin, afër të bëhet nënkampion

Foto: prishtinafc.com

14 Maj, 2017 @18:10

Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishme sot në kuadër të...

FLAMURTARI-RAHOVECI

Ademi siguron Superligën për Flamurtarin

14 Maj, 2017 @17:08

Futbollisti i Flamurtarit, Shqipdon Ademi, ka shënuar 2 herë sot...

VËLLAZNIMI-DUKAGJINI

Vëllaznimi në Superligë

14 Maj, 2017 @17:01

Vëllaznimi i Gjakovës është anëtari i ri i Superligës së...

WEST HAM - LIVERPOOL

S’ka favore për Arsenalin, Liverpooli shumë pranë Champions Leagues

14 Maj, 2017 @16:04

Një fitore e madhe e Liverpoolit në Londër sot! Përkundër...

LIRIA

Flamur Gashi në prova te Galatasaray

2 Janar, 2018 @10:52

Portieri i Përfaqësueses së Kosovës U19 në futboll, Flamur...

TE LIDERI I VJESHTËS

Besnik Krasniqi ndahet me Llapin

BOROZANI/E.D./Arkiv

1 Janar, 2018 @18:13

Lideri i pjesës vjeshtore të Superligës, Llapi, nuk do të mund...

TREPÇA'89.

Edhe kampioni me trajner nga Shqipëria

29 Dhjetor, 2017 @22:48

Pas Lirisë dhe Prishtinës, që kanë trajner nga Shqipëria, edhe...

UEFA

Trepça ‘89 e Prishtina në renditjen e UEFA-së

29 Dhjetor, 2017 @12:15

Në listën e publikuar nga UEFA sa i përket renditjes së ekipeve...

PREJ KOSOVE

Esat Mala te Partizani

Foto: Partizani.al

28 Dhjetor, 2017 @11:38

Mesfushori i ri i reprezentacionit të Kosovës, Esat Mala, ka...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga