Të gjitha lajmet

KOSOVA-KEK

KEK-u i pandalshëm

Lojtarët e KEK-ut pas fitores së sotme/ Foto: KF KEK

KEK-u i pandalshëm

17 Shtator, 2017 @18:06

Kosova (P)
KEK-u
Kosova (P) 0 : 2 KEK-u
Donat HASANI, Visar SAHITI

Skuadra e KEK-ut nga Obiliqi ka shënuar sot edhe fitoren e pestë me radhë në Ligë të Parë të Kosovës dhe mban bindshëm kreun e klasifikimit pas 5 xhirove të zhvilluara.

Donat Hasani dhe Visar Sahiti kanë shënuar nga një gol për ekipin e elektricistëve për t’ia dhënë ekipit fitoren e pestë në Ligë të Parë dhe për të çuar koutën e pikëve në 15 pas 5 ndeshjeve.

TABELA AKTUALE

Viktimë e KEK-ut sot ka qenë Kosova e Prishtinës, që tashmë ka rënë në zonën e rrezikshme me vetëm 4 pikë nga 5 xhiro.

TREPÇA89-GJILANI

Gjilani me gjah të plotë nga Mitrovica

17 Shtator, 2017 @17:01

Gjilani i Arbnor Morinës ka vazhduar me rezultate të mira këtë...

VËLLAZNIMI-FERONIKELI

Faton Maloku shpëton Niklin në Gjakovë

17 Shtator, 2017 @16:56

Dueli ndërmjet Vëllaznimit dhe Feronikelit në Gjakovë ka...

DRITA-DRENICA

Pas 4 xhirosh, Drita gjen fitoren

17 Shtator, 2017 @16:30

Skuadra e Dritës ka gjetur fitoren e parë pas 4 xhirove sot....

CHELSEA - ARSENAL

Pa gola në derbin e Londrës

Foto: Squawka

17 Shtator, 2017 @15:25

Me tensione të zakonshme, me shumë raste për shënim, me një...

SHQIP NË BOTË

Lëndohet Amir Abrashi

17 Shtator, 2017 @15:03

Në takimin që Freiburgu po e luan momentalisht ndaj Leverkusenit,...

TREPÇA '89 - GJILANI

Trepça ‘89 - Gjilani, publikohen formacionet

17 Shtator, 2017 @14:50

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

HOFFENHEIM-HERTHA

Hertha ndal Hoffenheimin

Foto: Hoffenheim Official

17 Shtator, 2017 @14:41

Edhe pse Hoffenheim i Julius Nagelsmannit kishte mundësi që të...

SASSUOLO - JUVENTUS

Super Dybala, Juve merr kreun

17 Shtator, 2017 @13:17

Vazhdon super forma e argjentinasit Paulo Dybala! Me hat-trickun e...

DRITA - DRENICA

Dueli për ikje nga zona e barazhit

17 Shtator, 2017 @13:11

Me fillim nga ora 16:00 në Gjilan, Drita e pret skuadrën e...

TREPÇA '89 - GJILANI

A do të vijë humbja e parë e Gjilanit?

Foto: E.Z për BOROZANI

17 Shtator, 2017 @13:04

Një nga tri takimet e ditës së sotme në Superligë zhvillohet në...

ISA SADRIU

S’do të ishte befasi po të arrinim

BOROZANI/A.P.

18 Prill, 2018 @20:59

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu, në deklaratën e tij pas...

1/2: VUSHTRRIA - PRISHTINA

Shpëtimtari Khalid, Prishtina në finale

18 Prill, 2018 @16:37

Në një stadium të mbushur me tifozë në Vushtrri, Vushtrria e...

KUPA E KOSOVËS

11-shet: Vushtrria-Prishtina

Foto: prishtinafc.com

18 Prill, 2018 @13:26

Trajneri i Vushtrrisë, Isa Sadriu dhe ai i Prishtinës, Mirel Josa,...

KUPA E KOSOVËS

Sot përcaktohen finalistët, përfaqësuesit e mundshëm në Europa League

BOROZANI

18 Prill, 2018 @9:18

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen ndeshjet kthyese...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë