Të gjitha lajmet

LIGA E PARË

KEK-u kampion, Trepça në barazh

Foto: FC KEK-u

KEK-u kampion, Trepça në barazh

20 Maj, 2018 @9:49

Me ndeshjet e djeshme ka përfunduar sezoni 2017/2018 në Ligën e Parë të Kosovës në futboll.

Kampione është shpallur skuadra e KEK-ut, e cila dje e vulosi vendin e parë pas fitores 5-2 ndaj Ramiz Sadikut, derisa vendin e dytë dhe ngjitjen në Superligë e ka arritur Ballkani, gjë që dihej edhe para xhiros së fundit.

TABELA PËRFUNDIMTARE LIGA E PARË

Zhvillime interesante në Ligën e Parë kanë ndodhur në zonën e barazhit, ku Kika me fitoren 5-3 ndaj Fushë Kosovës është ngjitur mbi Trepçën në klasifikim, duke e detyruar këtë të fundit të luajë në barazh. Përveç Trepçës, në barazh ka përfunduar edhe Rahoveci, ndërsa automatikisht nga Liga e Parë kanë rënë Hajvalia dhe Kosova (P).

DFB POKAL: FINALJA

Befasi në Gjermani, Frankfurti fiton DFB Pokal

Foto: BBC

19 Maj, 2018 @23:57

Një befasi e dorës së parë ka ndodhur në finalen e Kupës së...

FA CUP: FINALJA

Chelsea fiton FA Cup

Foto: FC Chelsea

19 Maj, 2018 @20:24

Një gol i belgut Eden Hazard ishte i mjaftueshëm që Chelsea ta...

NGA LIRIA

Largohet Bledi Shkëmbi

19 Maj, 2018 @19:01

Me të përfunduar ndeshja e fundit e stinorit, përmes një postimi...

KRYHET DRAMA

Galatasaray kampion i Turqisë

Foto: galatasaray/fb

19 Maj, 2018 @18:47

Në kampionatin më interesant këtë stinor, Galatasaray ka arritur...

TRAJNERI I PRISHTINËS

Josa thotë se në mesfushë fitohet loja

Foto: prishtinafc.com

19 Maj, 2018 @18:41

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, një ditë para ndeshjes ndaj...

XHIROJA PËRMBYLLËSE

Dita e fundit në Ligën e Parë

19 Maj, 2018 @10:02

Me fillim nga ora 16:00, sot zhvillohen të gjitha ndeshjet e xhiros...

ORARI I NDESHJEVE

Terminet e xhiros së fundit në Ligë të Parë

15 Maj, 2018 @11:14

Federata e Futbollit të Kosovës ka përcaktuar terminet e ndeshjeve...

TREPÇA - HAJVALIA

Hajvalia dhe Kosova P bien nga Liga e Parë

Foto: Arkiv

13 Maj, 2018 @18:01

Vetëm dy vite më parë ishin nënkampion në Superligë, ndërsa...

FUSHË KOSOVA - KEK

KEK-u siguron Superligën

Foto: KFKKEK/fb

13 Maj, 2018 @17:47

Fitore e madhe e shënuar si mysafir ndaj Fushë Kosovës sot dhe KEK...

VUSHTRRIA-BALLKANI

Ballkani i kthehet Superligës

BOROZANI/A.P.

13 Maj, 2018 @17:37

Luftë e madhe në fushë, për çdo top, por golat nuk erdhën as...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë